Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 marca 2016, 17:20

autor: Entelarmer

Powstaje ekranizacja Metro 2033

Po raz kolejny pojawiły się informacje o powstaniu filmowej adaptacji powieści Metro 2033. Obraz ma być tworzony we współpracy z autorem oryginału, a za produkcję odpowiadają Michael de Luca oraz Stephen L’Heurex.

Czy tym razem ekranizacja Metro 2033 ujrzy światło dzienne? - Powstaje ekranizacja Metro 2033 - wiadomość - 2016-03-15
Czy tym razem ekranizacja Metro 2033 ujrzy światło dzienne?

Parę lat temu pojawiły się pogłoski na temat powstania ekranizacji książki Metro 2033 – bestselerowej powieści Dmitrija Głuchowskiego, osadzonej w świecie po wojnie nuklearnej. Ostatecznie o produkcji nie usłyszeliśmy, ale wygląda na to, że filmowa adaptacja książki rzeczywiście powstanie. Jak donosi serwis Variety, za produkcję kinowego Metro 2033 mają odpowiadać Michael de Luca (Pięćdziesiąt twarzy Greya, Ghost Rider) oraz Stephen L’Heurex (Sin City 2: Damulka warta grzechu). Co więcej, w pracach weźmie udział również sam Głuchowski, który w rozmowie z Variety stwierdził, że przez długi czas bardzo ostrożnie podchodził do podobnych inicjatyw. Teraz zaś, jego zdaniem, projekt „znalazł się we właściwych rękach”. Niestety, nie podano bardziej szczegółowych informacji, znów więc przyjdzie nam czekać na większą wylewność twórców.

Metro 2033 to pierwsza powieść z popularnego cyklu książek autorstwa Dmitrija Głuchowskiego, kilkakrotnie przenoszonego na grunt gier wideo oraz będącego inspiracją dla innych autorów. Powieści i gry z cyklu Metro przenoszą nas w postapkaliptyczną przyszłość, w której po wojnie nuklearnej niedobitki ludzkości próbują przeżyć w ruinach moskiewskiego metra (choć powieści autorów współtworzących uniwersum przenoszą nas także do odmiennych części Rosji, a akcja polskiej Dzielnicy obiecanej rozgrywa się w okolicach Krakowa i Nowej Huty).