Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 września 2012, 16:20

autor: Ender

Metro 2033 ma szansę na adaptację filmową

Studio filmowe MGM zakupiło prawa do produkcji adaptacji serii książek Metro 2033. Firma wyznaczyła już scenarzystę oraz producenta projektu, którzy zajmą się wstępnymi pracami nad obrazem.

Metro 2033 ma szansę na adaptację filmową - ilustracja #1

Postapokaliptyczna powieść Metro 2033 autorstwa Rosjanina Dmitrija Głuchowskiego, opublikowana po raz pierwszy w 2002 roku, może doczekać się hollywoodzkiej adaptacji filmowej. Prawa do stworzenia tego obrazu zakupiło amerykańskie studio MGM. Pieczę nad projektem sprawować ma Mark Johnson. Producent, stojący na czele firmy Via Productions. Pracował on, między innymi, przy Opowieściach z Narnii oraz komedii sc-fi Galaxy Quest. Autorem wstępnej wersji scenariusza został nie mający większego doświadczenia F. Scott Frazier. Pisarz zajmował się ostatnio skryptem dla thrillera The Numbers Station. Warto dodać, że droga do realizacji całego projektu będzie długa i wyboista, a sam film może, podobnie jak wiele innych, pozostać na zawsze w fazie pre-produkcji. Nie wykluczone także, że autorzy zmienią poważnie książkowy pierwowzór, przenosząc na przykład akcję z Moskwy do Nowego Yorku lub innego amerykańskiego miasta.

Przez dłuższy czas jedynymi adaptacjami powieści będą więc zapewne gry FPS ukraińskiego studia 4A Games. Pierwsza z nich, zatytułowana Metro 2033, ukazała się w 2010 roku i spotkała się z dość ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Jej kontynuacja, pod tytułem Metro: Last Light, ukaże się na początku przyszłego roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Kilka miesięcy temu deweloperzy zaprezentowali robiący duże wrażenie aktorski trailer produkcji, który możecie ponownie zobaczyć powyżej. Może on być świetnym przedsmakiem tego co zobaczylibyśmy na srebrnym ekranie, gdyby amerykańscy filmowcy zdecydowali się nie odchodzić zanadto od materiału źródłowego z dzieła Głuchowskiego.

Książki i gry z serii Metro 2033 przenoszą nas w nieodległą przyszłość, w której świat został spustoszony wojną atomową. Fabuła pierwszej powieści i jej wirtualnych adaptacji skupia się na ludziach ocalałych po nuklearnym ataku, którzy schronili się w głębokich tunelach moskiewskiego metra. Przez lata stworzyli oni zwarte społeczności i podzieli się na zwalczające frakcje, zajmujące dawne stacje podziemnej kolejki.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.