Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2016, 16:44

autor: Góral

Gears of War 4 - beta-testy ruszą 18 kwietnia; nowe informacje o multiplayerze

Firma Microsoft poinformowała, że beta-testy gry Gears of War 4 rozpoczną się 18 kwietnia. Przez kilka dni będą one dostępne tylko dla posiadaczy Gears of War: Ultimate Edition, ale od 25 kwietnia do zabawy dołączą wszyscy subskrybenci usługi Xbox Live Gold. Ponadto w Game Informerze ujawniono trochę szczegółów związanych z multiplayerem.

Poznaliśmy szczegóły związane z nadchodzącymi testami gry Gears of War 4. W przesłanej wiadomości prasowej firma Microsoft poinformowała, że w dniach 18 – 24 kwietnia na konsoli Xbox One odbędzie się zamknięta beta produkcji dla wszystkich posiadaczy Gears of War: Ultimate Edition. Co ciekawe, dostęp otrzymają właściciele zarówno wersji na Xboksa One, jak i Windowsa 10, przy czym ci drudzy oczywiście muszą mieć XOne, by pobawić się w becie. By załapać się do zabawy, wystarczy, że do 11 kwietnia uruchomicie rzeczoną produkcję i zalogujecie się do usługi Xbox Live. To jednak nie wszystko. Jeżeli nie kupiliście odświeżonej jedynki, to w sumie nie stracicie wiele, jeżeli chodzi o betę, gdyż zostanie ona udostępniona wszystkim zainteresowanym posiadaczom konsoli Xbox One i abonamentu Xbox Live Gold, tuż po zakończeniu zamkniętych testów. Produkcja będzie dostępna do 1 maja.

Gears of War 4 - beta-testy ruszą 18 kwietnia; nowe informacje o multiplayerze - ilustracja #1

Niestety nie ujawniono dalszych szczegółów, więc nie wiemy, jakie tryby znajdziemy w becie. Za to w serwisie Game Informer zdradzono, że będziemy mogli zagrać pięcioma postaciami - JD, Kait, Delem, czyli głównymi bohaterami single playera, oraz Reyną (mama Kait i liderka Outsiders) i Oscarem (wujek dziewczyny, były żołnierz COG).

Informacje o multiplayerze

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć o dodatkowych informacjach związanych z multiplayerem, które opublikowano w podlinkowanym przed chwilą artykule. Przede wszystkim deweloperzy kładą tym razem ogromny nacisk na zabawę wieloosobową. Już wcześniejsze części przywiązywały do niego wielką uwagę, ale Rod Fergusson, szef studia The Coalition, stwierdził, że na początku życia serii stosunek wynosił 90 – 10% na korzyść single playera, a w późniejszym czasie nie przekraczał 70 – 30%. Teraz będzie to równie ważny element co tryb dla jednego gracza. Głównym projektantem multiplayera jest Ryan Cleven, pracujący wcześniej m.in. przy seriach SSX i Need for Speed.

Deweloperzy projektują grę z myślą o e-sporcie, ale nie oznacza to, że mniej doświadczeni gracze nie mają czego szukać w multiplayerze, gdyż twórcy mają zamiar zachować odpowiedni balans, by dobrze bawić mógł się dosłownie każdy.

Gears of War 4 - noże żołnierzy poszczególnych frakcji / Źródło: Game Informer.
Gears of War 4 - noże żołnierzy poszczególnych frakcji / Źródło: Game Informer.

Z pozostałych rzeczy warto jeszcze wspomnieć, że w rozgrywkach wieloosobowych walczyć ze sobą będą ludzie i potwory. Co ciekawe, nie dostaniemy jednak tylko dwóch frakcji, a Swarm (bestie) oraz przedstawicieli COG i Outsiders (ludzie). Niewykluczone także, że w produkcji pojawi się czwarta „nacja”. Każda z nich otrzyma własny rodzaj noża, widoczny powyżej. Dodatkowo w multiplayerze wiatr nie będzie wpływał na rozgrywkę, tak jak w singlu. Gra doczeka się także dedykowanych serwerów.

Premiera Gears of War 4 odbędzie się jesienią bieżącego roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Gears of War 4

Gears of War 4