Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2016, 17:00

autor: Draug

Wiedźmin 3: Krew i wino – powrót starych znajomych z książek. Jedną z postaci zagra Jan Frycz

Studio CD Projekt RED ujawniło, że w dodatku Krew i wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon spotkamy starych znajomych z książek Andrzeja Sapkowskiego. Jednemu z nich głos podłoży Jan Frycz. Uwaga: news zawiera w spoilery z wiedźmińskiej „sagi”.

Wielu graczy liczyło na to, że przy okazji wizyty w Księstwie Toussaint w grze Wiedźmin 3: Krew i wino spotkamy postacie znane z książek Andrzeja Sapkowskiego – i tak będzie w istocie. Studio CD Projekt RED zdradziło, na obecność jakich starych znajomych możemy liczyć w drugim dodatku do Dzikiego Gonu. Informacje na ten temat znajdziecie poniżej, ale uprzedzam – osoby, który nie przeczytały całej wiedźmińskiej „sagi” albo nie chcą psuć sobie wielkiej niespodzianki, powinny przerwać lekturę w tym miejscu.

Ciekawe, czy księżna Anna Henrietta w Krwi i winie poznała już prawdziwą naturę jej dostojnego gościa? - Wiedźmin 3: Krew i wino – powrót starych znajomych z książek. Jedną z postaci zagra Jan Frycz - wiadomość - 2016-05-10
Ciekawe, czy księżna Anna Henrietta w Krwi i winie poznała już prawdziwą naturę jej dostojnego gościa?

A teraz trzymajcie się mocno. Podczas zwiedzania Toussaint na naszej drodze stanie… Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy (w skrócie Regis, widoczny na powyższym screenie). Komu miano to nic nie mówi, przypomnę, że jest to diablo inteligentny, dobroduszny i potężny wampir wyższy o „aparycji poborcy podatków”, a zarazem jeden z najlepszych druhów Geralta z powieści Sapkowskiego i ulubieniec fanów książek. Ci ostatni zapewne pamiętają, że w „sadze” Regis skończył marnie – nawet jak na wampira – więc jego powrót może wydawać się cokolwiek kontrowersyjny. Jednak CD Projekt RED przygotowało uzasadnienie szybkiej (bądź co bądź) rekonwalescencji tego bohatera – ma być ona zasługą innego wampira, który wiele poświęcił, by uratować Regisa, splatając się z nim więzami krwi. Warto jeszcze wspomnieć, że w polskiej wersji językowej gry postać ta przemówi głosem Jana Frycza.

Drugim powracającym bohaterem z książek, tym razem drugoplanowym, jest baron Milton de Peyrac-Peyran – błędny rycerz z Toussaint, którego Geralt spotkał kilka razy, goszcząc w księstwie po raz pierwszy (podczas wydarzeń z Pani Jeziora). Nie zabraknie też władczyni tego kraju, kapryśnej księżnej Anny Henrietty, która kiedyś była wielką miłością Jaskra – tę postać widzieliśmy już zresztą na jednym ze screenów opublikowanych kilka tygodni temu. Ponadto ujawniona niedawno lista osiągnięć do zdobycia w Krwi i winie zdradziła, że powróci także Pani Jeziora, znana z pierwszej odsłony serii Wiedźmin. Co ciekawe, również tym razem będziemy mieli szansę otrzymać od niej magiczny miecz Aerondight.

Na koniec wspomnijmy, że Wiedźmin 3: Krew i wino zadebiutuje 31 maja 2016 roku, oczywiście na PC, PS4 i XOne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.