Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2015, 10:14

autor: Góral

Pillars of Eternity 2 zabierze nas w nowe miejsca

Josh Sawyer ze studia Obsidian Entertainment wyjawił nowe informacje związane z niezapowiedzianą jeszcze kontynuacją gry Pillars of Eternity. Okazało się, że w "dwójce" trafimy do nowych lokacji.

Pillars of Eternity 2 nie doczekało się jeszcze oficjalnej zapowiedzi, ale w sieci pojawiły się nowe informacje na temat tej gry. Ich źródłem jest Josh Sawyer, kierownik projektu w studiu Obsidian Entertainment. Stwierdził on, że:

„Jeśli zrobimy Pillars 2, to prawdopodobnie jego akcja rozegra się w mniej znanym miejscu. To samo uczyniono w Baldur’s Gate II, które zabrało Cię do Amn, do Athkatli. Lokacja znajduje się w pobliżu reszty terytoriów Sword Coast, ale jest na tyle inna, że wydaje Ci się nowa i interesująca.”

Krótko pisząc, w kontynuacji najpewniej trafimy w nowe miejsca, ale do tego momentu jeszcze daleka droga.

Na Pillars of Eternity 2 jeszcze sobie poczekamy, a tymczasem możemy cieszyć się jedynką I pierwszym dodatkiem. - Pillars of Eternity 2 zabierze nas w nowe miejsca - wiadomość - 2015-09-09
Na Pillars of Eternity 2 jeszcze sobie poczekamy, a tymczasem możemy cieszyć się jedynką I pierwszym dodatkiem.
Pillars of Eternity w skrócie:
  • Gatunek: RPG
  • Deweloper: Obsidian Entertainment
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 26 marca 2015 roku
  • Inne: gra doczekała się dodatku The White March - Part 1 i w przyszłości otrzyma jeszcze jedno tego typu rozszerzenie

Pillars of Eternity okazało się jedną z najlepszych produkcji bieżącego roku i jedną z lepszych gier RPG ostatnich lat, więc nic dziwnego, że studio Obsidian Entertainment rozmyśla już o kontynuacji swojego hitu. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się jeszcze przed premierą „jedynki”. Pisaliśmy wtedy, że pod koniec lutego bieżącego roku kluczowi pracownicy spotkają się, by omówić podstawowe rzeczy związane z drugą częścią, przy czym zaznaczono, że prace nad takową produkcją rozpoczną się dopiero po ukończeniu Pillars of Eternity i dodatków do niej. Pierwsza z wymienionych już zadebiutowała, jedno z rozszerzeń (The White March Part I) też, a w przyszłości ma się ukazać jeszcze jedno DLC. Po nim najpewniej deweloperzy zaczną działać z Pillars of Eternity 2 na poważnie.

Obecnie czekamy jednak na drugą część The White March, tym bardziej, że pierwsza po prostu zarządziła i okazała się znakomitym rozszerzeniem Pillars of Eternity. Przy okazji przypominam, że za dwa dni w Polsce ukaże się tanie, pudełkowe wydanie Season Passa, wiec jeżeli nie zainwestowaliście pieniędzy w cyfrową wersję przepustki sezonowej, to warto się jeszcze chwilę wstrzymać z zakupem.