Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2015, 11:15

Project: Knoxville to survivalowa gra akcji od autorów Max: The Curse of Brotherhood

Znane z Max: The Curse of Brotherhood studio Press Play poinformowało, że pracuje nad survivalową wieloosobową grą akcji Project: Knoxville, która zainspirowana została takimi filmami jak Uciekinier czy Igrzyska śmierci.

Miesiąc temu znane z takich tytułów jak Max and the Magic Marker czy Max: The Curse of Brotherhood duńskie studio Press Play poprosiło swoich fanów o pomoc w wyborze następnego projektu. Twórcy zaprezentowali trzy pomysły i zorganizowali głosowanie. Dzisiaj autorzy ogłosili, że zwycięzcą okazała się survivalowa gra akcji Project: Knoxville i prace nad nią ruszyły właśnie pełną parą. Warto dodać, że produkcja wygrała zdecydowanie, gromadząc 45% wszystkich oddanych głosów.

Na razie informacje na temat Project: Knoxville są bardzo skromne. Wiemy, że projekt nastawiony będzie na rozgrywki multiplayer i zainspirowany został takimi filmami jak Uciekinier (ang. Running Man) czy Igrzyska śmierci (ang. The Hunger Games). Innymi słowy, gracze wcielą się w uczestników brutalnego sportu, w którym przegrana oznacza śmierć. Podczas zabawy zmuszeni zostaniemy do regularnego podejmowania ryzykownych decyzji, gdyż z jednej strony przetrwanie jako samotny wilk ma być niezwykle trudne, ale z drugiej sojusznicy będą mogli w każdej chwili obrócić się przeciwko swoim kompanom.

Na razie nie wiemy, na kiedy zaplanowana została premiera Project: Knoxville. Nie ujawniono także platform docelowych, ale w tym przypadku możemy być praktycznie pewni wydania na Xboksa One i są szanse także na wersję pecetową. Wynika to z faktu, że studio Press Play od 2012 roku jest własnością firmy Microsoft.

  1. Press Play – oficjalna strona studia
Project: Knoxville to survivalowa gra akcji od autorów Max: The Curse of Brotherhood - ilustracja #2

Warto przy okazji wspomnieć o dwóch projektach studia, które przegrały w głosowaniu z Project: Knoxville.

29% głosów otrzymał Project: Karoo. Miała to być wieloosobowa gra akcji, w której mielibyśmy konstruować z klocków różnorodne maszyny, aby następnie wykorzystywać je podczas przygód.

Project: Knoxville to survivalowa gra akcji od autorów Max: The Curse of Brotherhood - ilustracja #3

Natomiast Project: Dwarka (zgromadził 25% głosów) zapowiadano jako kooperacyjną grę FPS osadzoną w mrocznym świecie fantasy. Gracze wcieliliby się w członków drużyny krasnoludzkich łowców skarbów, eksplorujących proceduralnie wygenerowane lochy.

Niewykluczone, że w przyszłości Press Play powróci do tych pomysłów, ale na razie studio zamierza skoncentrować się wyłącznie na Project: Knoxville.