Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3WiiNDSPCiOS
Okładka Max and the Magic Marker (PS3)

Max and the Magic Marker

Magic Marker | Max & the Magic Marker: Remastered

Innowacyjne połączenie zręcznościówki i gry logicznej. Jako tytułowy Max zostajemy przeniesieni do świata wewnątrz zeszytu. Mechanika zabawy łączy elementy platformówkowe z pomysłowymi zagadkami.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka Max and the Magic Marker (PS3)

producent: Press Play

wydawca: Press Play

Strona oficjalna

data premiery gry:

22sty2010

Wii

23lut2010

PC

8lip2011

NDS

28wrz2011

PS3

30sie2017

iOS

Oryginalna platformówka, w której poprzez rysowanie odpowiednich obiektów stających się od tej chwili częścią świata gry, rozwiązujemy stawiane przed nami problemy logiczne.

Akcja gry rozpoczyna się gdy młodzieniec o imieniu Max przez przypadek znajduje tajemniczy pomarańczowy mazak. Chcąc go wypróbować rysuje na kartce obrazek potwora. Ku zaskoczeniu chłopca, monstrum nagle ożywa, wyskakuje z papieru i ucieka do innego szkicownika powodując w nim znaczne szkody. By go powstrzymać przed zrujnowaniem owoców swojej ciężkiej pracy, chłopiec rysuje w albumie samego siebie, dzięki czemu przenosi się do świata obrazków. Wykorzystując magiczne moce pomarańczowego markera oraz własny spryt, Max musi powstrzymać potwora, którego sam stworzył.

Główny bohater potrafi m.in. biegać czy wskakiwać na platformy uciekając przy tym przed goniącymi go przeciwnikami. Tytułowy magiczny mazak wykorzystujemy do rysowania kształtów, które potem pojawiają się w świecie gry. W ten sposób tworzymy np. mosty nad przepaściami lub schody potrzebne do wejścia na wyższe poziomy. Z kolei, jeśli namalowany obiekt spadnie na głowę potwora, to nieszczęśnik pożegna się z życiem. Dodatkowo musimy pamiętać, że wszystko co narysujemy podlega prawom fizyki. Zabawę utrudnia fakt, że w mazaku jest zawsze ograniczona ilość atramentu. Musimy więc regularnie zbierać wypełnione nim pojemniki i zasysać z powrotem tusz z niepotrzebnych nam już obiektów.

Gra dysponuje ładną grafiką, która w przekonujący sposób stwarza wrażenie poruszania się po namalowanych obrazkach. Podczas zabawy, w tle przygrywają chwytliwe melodie autorstwa duńskiego zespołu Analogik.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Gry podobne do Max and the Magic Marker

Klasyfikacja PEGI Max and the Magic Marker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Magic Marker

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 2 GHz
 • 768 MB RAM
 • karta grafiki 128 MB
 • 5 GB HDD
 • Windows XP/Vista
Nintendo Wii

Nintendo Wii

 • Wykorzystuje:
 • WiiWare
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
 • dodatkowo (PS3): PlayStation Move
Wystartowała piąta edycja akcji Indie Royale - Nuclear Dawn, Fractal, Max & the Magic Marker oraz Super Crossfire
Wystartowała piąta edycja akcji Indie Royale - Nuclear Dawn, Fractal, Max & the Magic Marker oraz Super Crossfire

wiadomość6 stycznia 2012

Zgodnie z wytyczonym planem, kilkanaście godzin temu wystartowała piąta edycja akcji Indie Royale oferującej gry niezależne w konkurencyjnej cenie. The New Year’s Bundle, bo tak zatytułowano ten zestaw, zawiera następujące gry: Nuclear Dawn, Fractal, Max & the Magic Marker oraz Super Crossfire.

Premiery gier w Polsce (12-18 lipca)

wiadomość19 lipca 2010

Lipiec nie należy do miesięcy, w których można spodziewać się wielu spektakularnych premier, tym bardziej na polskim rynku, który w ubiegłym tygodniu wzbogacił się zaledwie o kilka średniej klasy tytułów. Szczegółowy wykaz nowości w rodzimych sklepach prezentujemy jak zwykle w poniższym zestawieniu.

PC
Wii
NDS
PS3
iOS