Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2015, 11:52

autor: Góral

Powstanie Pillars of Eternity 2 jest niemal pewne

Podczas rozmowy z dziennikarzem serwisu Polygon Feargus Urquhart, szef studia Obsidian Entertainment, zdradził, że twórcy rozmyślają już nad grą Pillars of Eternity 2. Obecnie to jednak tylko wstępne plany, które zaczną być rozwijane dopiero po zakończeniu prac nad "jedynką".

Premiera wyczekiwanej gry cRPG Pillars of Eternity odbędzie się 26 marca bieżącego roku, ale twórcy już rozmyślają nad jej kontynuacją. W rozmowie z dziennikarzem serwisu Polygon Feargus Urquhart, szef studia Obsidian Entertainment, zdradził, że prawdopodobnie pod koniec bieżącego miesiąca Josh Sawyer i Adam Brennecke, kluczowi deweloperzy, spotkają się, by omówić podstawowe kwestie dotyczące Pillars of Eternity 2. Wyjawiono jednocześnie, że nie oznacza to, iż gra znajduje się już w produkcji. Obecnie deweloperzy skupiają się bowiem nad dopieszczeniem „jedynki”, a w późniejszym czasie siły robocze zostaną przeniesione do prac nad dodatkami. Niemniej studio najpewniej rozpocznie deweloping „dwójki”, gdy upora się z obecnymi zadaniami.

Pillars of Eternity ukaże się 26 marca. - Pillars of Eternity - twórcy rozmyślają już nad kontynuacją gry - wiadomość - 2015-02-05
Pillars of Eternity ukaże się 26 marca.
Pillars of Eternity w skrócie:
  • Gatunek: cRPG
  • Deweloper: Obsidian Entertainment
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 26 marca 2015 roku

Zdradzono również, że zespół zastanawia się jeszcze nad formą finansowania kontynuacji. Niewykluczone, że Obsidian Entertainment pójdzie śladem studia Harebrained Schemes i Pillars of Eternity 2 zostanie stworzone za pieniądze uzbierane podczas akcji w serwisie Kickstarter. To wszystko to jednak pieśń przyszłości, a konkrety poznamy zapewne dopiero za kilka miesięcy, albo i później.

Pillars of Eternity to gra z gatunku cRPG tworzona przez uznany zespół Obsidian Entertainment. Produkcja została sfinansowana w 2012 roku podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter. Twórcom udało się pozyskać od fanów niecałe 4 mln dolarów plus 140 tys. dolarów wpłaconych za pośrednictwem PayPala. Tytuł będzie sprzedawany w Polsce nie tylko w cyfrowej wersji, ale także w wydaniu pudełkowym i dostępny ma być w polskiej wersji językowej (napisy).