Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2015, 17:05

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pillars of Eternity - Cenega wyda tanią wersję pudełkową Season Passa

Firma Cenega poinformowała, że 11 września wypuści na naszym rynku pudełkową wersję przepustki sezonowej do uznanego cRPG Pillars of Eternity. Edycja ta zapewni dostęp do obu części dużych dodatków The White March i będzie tańsza o około 20 zł od cyfrowego Season Passa.

Firma Cenega zapowiedziała, że wypuści w naszym kraju pudełkowe wydanie przepustki sezonowej do gry Pillars of Eternity. Na rynku jest już dostępna zwykła, cyfrowa wersja Season Passa, sprzedawana w polskich sklepach za około 80 zł. Wersję fizyczną (tak jakby, gdyż tak naprawdę w pudełku znajdziemy tylko kartkę z kodem) można nabyć w przedsprzedaży już za około 60 zł. Dla fanów świetnego cRPG od studia Obsidian Entertainment szykuje się więc nie lada gratka, gdyż przepustka daje dostęp do obu części rozbudowanych rozszerzeń The White March. Dwa dni temu na rynku zadebiutował pierwszy epizod, za który trzeba zapłacić około 47 zł (z poszczególnymi ofertami sprzedawców zapoznacie się w ramce obok), więc łatwo policzyć, że pudełkowe wydanie Season Passa pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jedynym minusem jest fakt, że Pillars of Eternity: The White March – Przepustka sezonowa zadebiutuje dopiero 11 września.

Okładka Pillars of Eternity: The White March – Przepustka sezonowa.
Okładka Pillars of Eternity: The White March – Przepustka sezonowa.

Warto jeszcze wspomnieć, że The White March Part I i Part II zostaną (część pierwsza oczywiście już została) wydane w języku polskim (napisy). Oba dodatki wymagają rzecz jasna posiadania zainstalowanej podstawowej wersji gry. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się drugi epizod, ale z pewnością warto na niego czekać, gdyż pierwsza połowa okazała się świetnym rozszerzeniem, zapewniającym kilkanaście godzin doskonałej zabawy.

Pillars of Eternity ukazało się na komputerach PC w marcu bieżącego roku. Produkcja jest powszechnie uznawana za jedno z najlepszych RPG ostatnich lat i z pewnością jest jednym z najciekawszych tytułów sfinansowanych w serwisie Kickstarter. Twórcy ze studia Obsidian Entertainment uzbierali w 2012 roku ponad 4 miliony dolarów i jak widać nie zmarnowali tych pieniędzy.