Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2015, 13:30

Wieści ze świata (GOG.com, Street Fighter V, CoD Black Ops III, Until Dawn) 27/8/2015

Dziś piszemy m.in. o klasykach firmy Bethesda Softworks w sklepie GOG.com, nowym terminie pierwszej fazy beta-testów gry Street Fighter V, starcie testów Call of Duty: Black Ops II na PC i XOne oraz dziwnej decyzji Sony względem streamów rozgrywki z Until Dawn. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do piątku 28.08 do godz. 19:00):

  • Shelter – obniżka 75% – 2,49 euro (ok. 11 zł), WWW
  • Shelter 2 – obniżka 33% – 10,04 euro (ok. 43 zł), WWW

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 28.08 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 31.08 do godz. 19:00) – obniżka cen 118 gier, WWW

GOG.com

Największa rodzima platforma dystrybucji cyfrowej po raz kolejny (po ubiegłotygodniowym wprowadzeniu kilkunastu klasyków na licencji Dungeons & Dragons) pokaźnie rozszerzyła swoją ofertę. GOG.com zawarło porozumienie z firmą Bethesda Softworks, na mocy którego do sklepu trafiło paręnaście kultowych gier z serii Fallout, The Elder Scrolls, Doom i Quake (warto wspomnieć, że pierwsza z wymienionych już była niegdyś dostępna, ale musiała zostać wycofana ze sprzedaży kilka lat temu). Aby uświetnić to wydarzenie, zorganizowano promocję umożliwiającą nabycie pakietów z reprezentantami poszczególnych cyklów 33% lub 66% (Fallout) taniej:

Promocja obowiązuje do środy 2 września do godz. 14:59. I jeszcze jedno – pamiętajcie, że kupując dowolną grę z katalogu Bethesdy, otrzymujecie w gratisie The Elder Scrolls: Arena oraz The Elder Scrolls II: Daggerfall.

Street Fighter V

Firma Capcom wreszcie podała zaktualizowany termin beta-testów swojej najnowszej bijatyki, które zostały nieoczekiwanie odwołane prawie miesiąc temu. Opóźniona pierwsza faza testów gry Street Fighter V powinna ostatecznie ruszyć 29 sierpnia o godz. 1:00 i skończyć się 2 września o 16:00. Przypomnijmy, że obecna beta dotyczy wyłącznie posiadaczy PlayStation 4, którzy zapisali się na stronie Capcomu, i pozwala wypróbować sześcioro wojowników w sieciowych pojedynkach (a przynajmniej takie były założenia miesiąc temu). Pecetowcy chcący wziąć udział w przyszłych testach (dla użytkowników komputerów mają one ruszyć jesienią) muszą złożyć zamówienie przedpremierowe na omawiany tytuł na Steamie.

Call of Duty: Black Ops III

Zgodnie z planem, niedawno ruszyły multiplayerowe beta-testy najnowszej strzelanki studia Treyarch na PC i Xboksie One. Wprawdzie na konsoli Microsoftu na starcie wystąpiły problemy z aktywacją kodów, ale użytkownikom komputerów od początku wszystko hulało jak należy. Jednocześnie wyszło na jaw, że firma Activision postanowiła zrobić cichaczem sympatyczny prezent pecetowym fanom serii Call of Duty. Jeśli w Waszej bibliotece gier na Steamie znajduje się Black Ops II, Ghosts lub Advanced Warfare, też możecie dołączyć do zabawy – nawet jeśli nie złożyliście zamówienia przedpremierowego na Black Ops III. Teoretycznie testy mają potrwać do 30 sierpnia, ale biorąc pod uwagę, że na PlayStation 4 deweloper wydłużył je o jeden dzień, można spodziewać się podobnej decyzji również w przypadku pozostałych dwóch platform.

Until Dawn

Przygodówkowy horror na PlayStation 4 staje się kolejną grą (choćby po rodzimym Hatred), dla której wprowadzone zostają szczególne przepisy związane ze streamowaniem rozgrywki. Firma Sony podjęła decyzję, że wprawdzie nic nie stanie na przeszkodzie, by puszczać gameplay z Until Dawn w serwisie Twitch, ale nie będzie on archiwizowany (czyli raczej nie uświadczymy nagrań innych niż te lecące na żywo). Niemniej, dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdy streamer korzysta z przycisku Share i wbudowanych funkcji samej konsoli, by transmitować rozgrywkę. Jest to dość dziwna decyzja, biorąc pod uwagę, że dzieło studia Supermassive Games to co najmniej dobra gra z nieliniową, pełną odnóg fabułą – słowem, produkt, który mógłby przyciągnąć przed ekrany mnóstwo widzów. Czyżby Sony nie chciało, by wszystkie sekrety opowieści w Until Dawn obiegły świat zbyt szybko?

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…oraz najnowsze filmy:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej