Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 sierpnia 2015, 19:18

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Film Assassin's Creed – pierwsze zdjęcie Fassbendera w kostiumie

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie Michaela Fassbendera w kostiumie asasyna. Aktor gra główną rolę w filmowej wersji popularnej serii Assassin's Creed, która przedstawi oryginalną historię rozgrywającą się w uniwersum z cyklu Ubisoftu. Pierwszy klaps na planie obrazu padnie w przyszłym tygodniu.

Filmowcy pracujący nad adaptacją serii Assassin's Creed podzielili się pierwszą fotografią odtwórcy głównej roli w kostiumie asasyna. Pojawiała się ona w serwisie Yahoo! Bohatera gra aktor Michael Fassbender, którego możemy zobaczyć w takich filmach jak: Prometeusz (David), X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (Magneto), Zniewolony. 12 Years a Slave (Edwin Epps), Bękarty wojny (Archie Hicox), 300 (Stelios), a w najbliższym czasie także w nadchodzącej biografii Steve'a Jobsa (tytułowa rola).

W Assassin's Creed Fassbender wcieli się w Calluma Lyncha, który podobnie jak Desmond Miles, korzysta z komputerowej symulacji, pozwalającej zbadać wspomnienia jego przodków. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, bohater przeniesie się do XV-wiecznej Hiszpanii, gdzie jako asasyn o imieniu Aguilar będzie starał się poznać tajemnice Templariuszy, pozwalające zadać cios tej organizacji we współczesności. Zdjęcia do filmu rozpoczynają się w przyszły poniedziałek. Producenci z wytwórni New Regency i 20th Century Fox pracować będą w Londynie oraz w różnych miejscach Hiszpanii. Światowa premiera obrazu będzie miała miejsce 21 grudnia 2016 roku.

Fabuła przedstawiona w Assassin's Creed ma być kompletnie oryginalną historią, która rozgrywa się jednak w tym samym uniwersum co gry. Pod znakiem zapytania stoi więc to, czy w kinach zobaczymy jakieś znane postacie (Ezio?) lub motywy. O zgodność z kanonem serii mają zadbać jej twórcy. Za scenariusz odpowiada Michael Lesslie, który współpracował przy filmach Heavy Metal Drummer, Airlock i How to Say Goodbye in Space. Na krześle reżyserskim zasiada Australijczyk Justin Kurzel, który ma na koniec film Snowtown oraz nadchodzącą adaptację Makbeta, w której w głównej roli również zobaczymy Fassbendera.

Zdjęcia do filmu rozpoczynają się w przyszłym tygodniu

  1. Oficjalna strona internetowa serii Assassin’s Creed