Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2015, 20:49

This War of Mine: The Little Ones – hit 11 bit trafi na PlayStation 4 i Xbox One

Twórcy z polskiego 11 bit studios zapowiedzieli konsolową wersję gry This War of Mine. Produkcja otrzymała podtytuł The Little Ones i będzie rozszerzoną edycją oryginału z PC. Gra zadebiutuje w styczniu 2016 roku i wprowadzi do rozgrywki dzieci, które wraz z dorosłymi będą starały się przeżyć w oblężonym mieście.

This War of Mine okazało się jednym z największych zaskoczeń ubiegłego roku. Survivalowa produkcja polskiego studia 11 bit zebrała masę pozytywnych ocen oraz odniosła spory sukces finansowy. Udało się to twórcom dzięki ich unikalnemu podejściu do tematyki gier wojennych. Zamiast skupiać się na żołnierzach i osobach biorących czynny udział w walkach, autorzy pozwolili nam pokierować grupką zaskoczonych konfliktem cywili, którzy za wszelką cenę starają się przeżyć w oblężonym mieście, dokonując przy tym wielu moralnie wątpliwych decyzji. W lutym informowaliśmy o dużych planach deweloperów związanych z marką. Dziś dowiedzieliśmy się, że chodziło o konsolową edycję gry, zatytułowaną This War of Mine: The Little Ones, która 29 stycznia trafi na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

This War of Mine: The Little Ones będzie rozszerzoną wersją oryginału. Jej główną nowością jest wprowadzenie grywalnych postaci dzieci, które dołączą do dorosłych i będą odgrywać wyjątkowo istotną rolę w rozgrywce. Twórcy twierdzą, że chcieli sportretować emocje dzieci doświadczających wojny. Mimo ponurego otoczenia, z którym przychodzi się im codziennie mierzyć, nadal potrafią się bawić, śmiać i korzystać z bogatej wyobraźni. Nasi najmłodsi podopieczni będą przebywać w schronie, w którym zajmą się np. tworzeniem zabawek, zabawą lub dekoracją otoczenia. Z czasem od opiekunów nauczą się także wielu przydatnych umiejętności, a w zamian poprawią im nastrój, dając nadzieję oraz dodatkowy powód do kolejnej nocnej wyprawy po cenne zasoby. The Little Ones zostanie przystosowane do współpracy z padem i będzie zawierać liczne pomniejsze poprawki i nowości, które wzbogacą rozgrywkę. Warto dodać, że edycja tytułu na PlayStation 4 zawierać ma dodatkowy schron, które nie będzie dostępne na Xboksie One.

Na razie nie wiadomo czy i w jakiej formie nowości z This War of Mine: The Little Ones pojawią się w oryginalnej wersji tytułu. Twórcy nie wypowiedzieli się jeszcze na temat tego czy planują dodatek DLC czy też może darmową aktualizację.

Podstawowe zasady rozgrywki nie ulegną żadnym zmianom

Obecność bezbronnych podopiecznych nada rozgrywce dodatkowego napięcia

Dzieci będą mogły nauczyć się dodatkowych umiejętności

Poza nowymi opcjami, tytuł będzie posiadał dodatkową zawartość nieobecną na PC

  1. Oficjalna strona This War of Mine
  2. Recenzja This War of Mine