Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Ancestors: The Humankind Odyssey (PC)

Ancestors: The Humankind Odyssey

Przygodowa gra akcji TPP z rozbudowanymi elementami survivalowymi, w której kieruje się małpimi praprzodkami homo sapiens. W toku rozgrywki gracz rozwija społeczność, zwiększając jej liczebność i kształtując atrybuty w drodze ewolucji.

Akcji | TPP | survival | prehistoria | przygodowe gry akcji | Epic Store exclusive

Okładka Ancestors: The Humankind Odyssey (PC)

data premiery gry:

27sie2019za 8dni

PC

gru2019

PS4 XONE

Ancestors: The Humankind Odyssey to zrealizowana w perspektywie trzecioosobowej przygodówka akcji z rozbudowanymi elementami survivalu. Tytuł jest debiutem studia Panache Digital Games, na którego czele stanął Patrice Désilets – były pracownik takich firm jak Ubisoft oraz THQ i współtwórca trzech pierwszych odsłon cyklu Assassin’s Creed oraz Prince of Persia: The Sands of Time.

Fabuła

Celem gry jest ukazanie – z iście dokumentalistycznym zacięciem – procesu ewolucji, który stoi za powstaniem oraz rozwojem naszego gatunku.

Mechanika

Ancestors: The Humankind Odyssey jest grą survivalową z otwartym światem, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka polega na eksplorowaniu środowiska (inspirowanego Afryką z czasu tzw. neogenu – czyli młodszego okresu ery kenozoicznej), znajdowaniu i wykorzystywaniu przedmiotów, rozwijaniu swojego klanu (poprzez zwiększanie jego liczebności i pracę na rzecz dobra ogółu), a także stopniowym… ewoluowaniu. Zabawę zaczynamy w postaci protohominida, by w miarę upływu czasu – a także z kolejnymi przełomowymi odkryciami – zblizyć się coraz bardziej do współczesnego człowieka i uzyskać kontrolę nad więcej niż jedną postacią. Gracz decyduje o tym, które atrybuty bohaterów chce rozwijać, co ma wpływ na kształtowanie się kolejnych pokoleń i przebieg procesu ewolucji.

Tryby gry

Ancestors: The Humankind Odyssey możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Ancestors: The Humankind Odyssey posiada ładną trójwymiarową oprawę graficzną. W oczy rzuca się przede wszystkim zróżnicowane i pełne detali środowisko gry, choć i modelom poruszających się po nim postaci oraz zwierząt nie można niczego zarzucić.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3,5 / 10 na podstawie 362 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,99 PLN

Gry podobne do Ancestors: The Humankind Odyssey

Wymagania wiekowe Ancestors: The Humankind Odyssey

12+

Ancestors: The Humankind Odyssey - ponad 20 minut nowego gameplay'u
Ancestors: The Humankind Odyssey - ponad 20 minut nowego gameplay'u

wiadomość16 sierpnia 2019

W sieci ukazała się właśnie trzecia część serii filmików przedstawiających mechaniki rządzące w grze Ancestors: The Humankind Odyssey. Oprócz tego pojawił się też długi gameplay pokazujący początkowy fragment produkcji.

Ancestors The Humankind Odyssey na gameplayu z E3 2019
Ancestors The Humankind Odyssey na gameplayu z E3 2019

wiadomość13 czerwca 2019

Dzięki uprzejmości serwisu IGN w sieci pojawił się fragment gameplayu z gry Ancestors: The Humankind Odyssey prosto z targów E3 2019. Tytuł ukaże się na PC 27 sierpnia bieżącego roku. Gracze konsolowi będą musieli poczekać do grudnia.

Znamy datę premiery Ancestors: The Humankind Odyssey
Znamy datę premiery Ancestors: The Humankind Odyssey

wiadomość23 maja 2019

Poznaliśmy datę premiery Ancestors: The Humankind Odyssey na PC. Tytuł trafi do sprzedaży 27 sierpnia tego roku, wyłącznie w Epic Games Store. Gracze konsolowi będą zmuszeni poczekać na grę do grudnia.

Ancestors: The Humankind Odyssey exclusivem dla Epic Games Store
Ancestors: The Humankind Odyssey exclusivem dla Epic Games Store

wiadomość14 maja 2019

Firma Take-Two Interactive oficjalnie ogłosiła, że najnowsza gra Patrice'a Désiletsa, współtwórcy pierwszych odsłon cyklu Assassin’s Creed, przez rok od premiery będzie dostępna na PC wyłącznie za pośrednictwem sklepu Epic Games.

Ancestors The Humankind Odyssey – gameplay i data premiery gry [Aktualizacja]
Ancestors The Humankind Odyssey – gameplay i data premiery gry [Aktualizacja]

wiadomość7 grudnia 2018

W trakcie The Game Awards 2018 znany z trzech pierwszych odsłon cyklu Assassin’s Creed Patrice Désilets pokazał nowe fragmenty rozgrywki z Ancestors: The Humankind Odyssey i ujawnił planowaną datę premiery.

PC
PS4
XONE