Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2019, 13:05

autor: AlexB

Ancestors The Humankind Odyssey na gameplayu z E3 2019

Dzięki uprzejmości serwisu IGN w sieci pojawił się fragment gameplayu z gry Ancestors: The Humankind Odyssey prosto z targów E3 2019. Tytuł ukaże się na PC 27 sierpnia bieżącego roku. Gracze konsolowi będą musieli poczekać do grudnia.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Jedną z bardziej intrygujących pozycji obecnych na tegorocznych targach E3 jest Ancestors: The Humankind Odyssey. Produkcja tworzona przez Patrice'a Désiletsa, jednego z autorów serii Assassin's Creed, oraz jego studia Panache Digital Games, przeniesie nas do Afryki sprzed milionów lat, gdzie będziemy świadkami ewolucji gatunku ludzkiego. To, czego mniej więcej możemy spodziewać się po tym tytule, prezentuje nowy gameplay opublikowany przez serwis IGN. Można go obejrzeć poniżej.

Podczas oglądania tego przeszło dziesięciominutowego fragmentu rozgrywki możemy posłuchać wywiadu z Patricem Désiletsem. Zgodnie z jego słowami, gra będzie kładła największy nacisk na dwa aspekty – przetrwanie oraz ewolucję i powolne pięcie się na sam szczyt łańcucha pokarmowego. Sami zdecydujemy, jakie zdolności chcemy rozwinąć w naszych bohaterach. W zależności od naszego wyboru, rozgrywka ma wyglądać nieco inaczej. Désilets podkreślił, że nie chce, by odbiorcy mieli poczucie, że muszą bawić się w ściśle określony przez studio bądź naukowców sposób. Ancestors: The Humankind Odyssey ma wzbudzać ciekawość i zachęcać do eksperymentowania z ewolucją, kreowania swojego stylu radzenia sobie w niebezpiecznym świecie, a także eksploracji otoczenia.

Dlaczego twórcy Ancestors: The Humankind Odyssey zdecydowali się na skupienie się na prehistorii? Jak zdradził Désilets, głównym powodem był fakt, że niewielkiej ekipie z Panache Digital Games łatwiej było stworzyć afrykańskie przestrzenie, niż cyfrowo zbudować Rzym czy Jerozolimę. Poza tym ten okres daje kilka ciekawych możliwości. Nie wiemy dokładnie, co takiego się podczas niego działo, dlatego też twórcy mogli popuścić nieco wodze fantazji i dodać do gry na przykład gigantyczne stonogi, z którymi trzeba będzie poradzić sobie podczas zabawy.

Premiera Ancestors: The Humankind Odyssey jest coraz bliżej. - Ancestors The Humankind Odyssey na gameplayu z E3 2019 - wiadomość - 2019-06-13
Premiera Ancestors: The Humankind Odyssey jest coraz bliżej.

Ancestors: The Humankind Odyssey zadebiutuje na PC (Epic Games Store) 27 sierpnia bieżącego roku. Tytuł zmierza również na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Premiera wersji na te urządzenia zaplanowana jest na grudzień.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Ancestors: The Humankind Odyssey