Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 10:37

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Ancestors: The Humankind Odyssey exclusivem dla Epic Games Store

Firma Take-Two Interactive oficjalnie ogłosiła, że najnowsza gra Patrice'a Désiletsa, współtwórcy pierwszych odsłon cyklu Assassin’s Creed, przez rok od premiery będzie dostępna na PC wyłącznie za pośrednictwem sklepu Epic Games.

O nowej grze współtwórcy serii Assassin’s Creed po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2014 roku. - Ancestors: The Humankind Odyssey exclusivem dla Epic Games Store - wiadomość - 2019-05-14
O nowej grze współtwórcy serii Assassin’s Creed po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2014 roku.
ANCESTORS: THE HUMANKIND ODYSSEY W SKRÓCIE:
  • Deweloper gry: Panache Digital Games
  • Wydawca: Private Division
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
  • Data premiery: 2019 r.

Firma Take-Two Interactive, do której należy Private Division – wydawca gry Ancestors: The Humankind Odyssey – w sprawozdaniu finansowym za zakończony rok fiskalny 2019 poinformowała, że pierwszy projekt założonego przez Patrice'a Désiletsa i Jean-François Boivina studia Panache Digital Games przez rok od premiery będzie dostępny na PC wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store.

To kolejny po The Outer Worlds i Borderlands 3 tytuł od Take-Two Interactive, który pojawi się na Steamie ze sporym opóźnieniem. Co ciekawe, Strauss Zelnick, prezes firmy, zapewnia, że umowy na wyłączność nie staną się standardem dla wydawców należących do Take-Two (czyli 2K Games, Private Division i Rockstar Games). Przedsiębiorstwo wciąż zamierza aktywnie wspierać platformę Steam, a exclusivy dla Epic Games Store w przyszłości mają pojawiać się rzadko i obejmować stosunkowo krótki czas.

Ancestors: The Humankind Odyssey to pierwszy projekt studia Panache Digital Games, na którego czele stoi Patrice Désilets – doświadczony twórca gier mający na swoim koncie takie tytuły, jak Prince of Persia: The Sands of Time, Assassin's Creed II, czy Assassin's Creed: Brotherhood. Ancestors to zrealizowana w perspektywie trzecioosobowej przygodowa gra akcji z elementami survivalu, w której wcielamy się w człekokształtną małpę, a naszym zadaniem jest przetrwanie w niesprzyjającym środowisku i doprowadzenie do pomyślnej ewolucji naszego gatunku. Tytuł ukaże się w tym roku na PlayStation 4, Xboksie One i Epic Games Store oraz rok później na Steamie.

  1. Oficjalna strona gry