Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 11:00

Netflix zapowie gry na targach E3 2019

Na Twitterze pojawiła się informacja, że Netflix będzie obecny na tegorocznych targach E3. Przedstawiciele firmy mają zdradzić nieco szczegółów na temat gier opartych na oryginalnych serialach popularnej platformy streamingowej.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Choć wiele firm stara się zagrozić jego pozycji, Netflix wciąż stanowi symbol platform streamingowych i ma miliony subskrybentów na całym świecie. Wśród osób opłacających abonament usługi nie brakuje rzecz jasna aktywnych graczy. Grupę tę bez wątpienia zainteresuje fakt, że przedstawiciele tego popularnego serwisu VoD będą obecni na targach E3 2019. Informacja została podana na twitterowym koncie imprezy. Netflix poprowadzi panel Bringing Your Favorite Shows to Life: Developing Netflix Originals into Video Games (w wolnym tłumaczeniu Ożywianie waszych ulubionych programów: tworzenie gier na podstawie Netflix Originals).

Co takiego Netflix szykuje na E3 2019? - Netflix zapowie gry na targach E3 2019 - wiadomość - 2019-05-14
Co takiego Netflix szykuje na E3 2019?

Obecność słynnej platformy streamingowej na jednej z najważniejszych imprez związanych z elektroniczną rozrywką nie jest jakoś specjalnie szokująca. Netflix już od pewnego czasu romansuje z tą gałęzią popkultury. Wystarczy wspomnieć interaktywne produkcje, w stylu Black Mirror: Bandersnatch czy Minecrafta: Trybu Fabularnego, które można nazwać grami. Co ciekawe, ta druga pozycja stanowi adaptację produkcji upadłego studia Telltale Games, które według ubiegłorocznych informacji miało stworzyć przygodówkę na podstawie Stranger Things. Jak wiadomo, ostatecznie do tego nie doszło, lecz tytuł (już drugi) na podstawie popularnego serialu i tak się pojawi. Mowa tu o Stranger Things 3: The Game, zmierzającej na „wszystkie platformy” oldskulowej, izometrycznej bijatyce od studia BonusXP. Gra będzie obecna na E3 2019, jednak to nie koniec niespodzianek. W odpowiedzi na prośbę o mały teaser twitterowe konto NX, którego zadaniem jest promowanie pozycji science-fiction i fantasy obecnych na Netfliksie, zdradziło, że podczas targów pojawi się więcej atrakcji związanych z popularną usługą internetową.

Oczywiście nie wiemy, jakie gry oparte na filmach bądź serialach Netfliksa mogą zostać zapowiedziane na E3 2019. Istnieją jednak pewne teorie. Mówi się o produkcjach na podstawie The Umbrella Academy bądź Bright. Poza tym pamiętajmy, że jeszcze w tym roku swoją premierę ma mieć Wiedźmin z Henrym Cavillem w roli głównej. Może w planach jest kolejna komputerowa adaptacja przygód Geralta z Rivii? Wszystko będzie jasne w czerwcu.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Netflix