Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 maja 2019, 15:10

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Serial Wiedźmin – wyciekła data premiery pierwszego sezonu

W internecie pojawiły się plotki dotyczące dokładnej daty premiery pierwszego sezonu serialu Wiedźmin od Netfliksa. Ich źródłem jest blog Recapped, którego wcześniejsze przecieki na temat produkcji wielokrotnie okazywały się prawdą.

Według niepotwierdzonych informacji pierwszy sezon Wiedźmina zadebiutuje zaraz przed Bożym Narodzeniem. - Serial Wiedźmin – wyciekła data premiery pierwszego sezonu - wiadomość - 2019-05-13
Według niepotwierdzonych informacji pierwszy sezon Wiedźmina zadebiutuje zaraz przed Bożym Narodzeniem.

Na blogu Recapped pojawiła się informacja o tym, że premiera serialu Wiedźmin od Netfliksa odbędzie się 20 grudnia 2019 roku. Ponadto, już na przełomie grudnia i stycznia miałyby się rozpocząć zdjęcia do drugiego sezonu produkcji. Będąca źródłem plotek strona już wcześniej podawała niepotwierdzone informacje odnośnie Wiedźmina, które niedługo później okazywały się prawdziwe, np. wiadomość o zaangażowaniu Anyi Chalotry do roli Yennefer, a także Henry'ego Cavilla do roli Geralta z Rivii.

Tydzień temu informowaliśmy, że prace na planie serialu dobiegają już końca, a Ted Sarandos, szef Netfliksa ds. treści, potwierdził, że tytuł zadebiutuje w serwisie w czwartym kwartale tego roku. Właściciele platformy streamingowej wydają się być zadowoleni z produkcji – już od dłuższego czasu mówi się o tym, że prawie na pewno powstanie więcej niż jeden sezon Wiedźmina. W świetle tych faktów podane przez Recapped plotki wydają się bardzo prawdopodobne.

Przypominamy, że showrunnerką serialu Wiedźmin jest Lauren S. Hissrich, a producentem wykonawczym ekranizacji – Tomasz Bagiński, dyrektor kreatywny firmy Platige Image. Poza wymienioną wcześniej Anyą Chalotrą i Henrym Cavillem w serialu wystąpią także Joey Batey (Templariusze, Biała Królowa), Freya Allan (Into The Badlands: Kraina Bezprawia), Jeremy Crawford (Titans, Man Seeking Woman), MyAnna Buring (Saga „Zmierzch”: Przed świtem, Ripper Street), Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) oraz Maciej Musiał (1983, Rodzinka.pl).