Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 maja 2019, 10:55

autor: Michał "Czarny Wilk" Grygorcewicz

Prace na planie serialu Wiedźmin od Netflixa dobiegają końca

Wypowiedzi i posty publikowane w social mediach przez osoby związane z produkcją serialu The Witcher silnie sugerują, że zdjęcia do projektu albo zostały już zakończone, albo zostaną w przeciągu najbliższych dni.

Wygląda na to, że czeka nas wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci, Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy. A przynajmniej kilka tygodni braku regularnego napływu nowych wieści o serialu Wiedźmin od Netfliksa. Wypowiedzi osób związanych z produkcją silnie sugerują, że prace na planie adaptacji powieści Andrzeja Sapkowskiego są już na ostatniej prostej i jeśli jeszcze się nie skończyły, to dobiegną końca w przeciągu kilku najbliższych dni.

Freya Allan jako Ciri – fragment fanowskiej grafiki przygotowanej przez Fakes Forge - Prace na planie serialu Wiedźmin od Netflixa dobiegają końca - wiadomość - 2019-05-06
Freya Allan jako Ciri – fragment fanowskiej grafiki przygotowanej przez Fakes Forge

Informacje sugerujące koniec zdjęć do The Witcher zebrał serwis poświęcony serialowi Redanian Intelligence. Nie licząc krótkiej wizyty ekipy filmowej w Polsce, większość materiału kręcona była na Węgrzech. Teraz ekipa filmowa zaczyna jednak opuszczać ten kraj.

W zeszłym tygodniu odpowiadająca ze reżyserię piątego i szóstego odcinka serialu Charlotte Brändström opublikowała na Instagramie zdjęcie z samolotu z dość jednoznacznym podpisem „żegnaj Budapeszcie”. Aktor Adam Levy wcielający się w postać Myszowóra, 29 kwietnia w relacji na Instagramie przyznał się, że jego sceny zostały już nakręcone. Cztery dni wcześniej opublikował w tym samym serwisie społecznościowym krótki filmik, na którym razem z aktorką wcielająca się w Ciri świętują „koniec kolejnego kawałka tej epickiej podróży”. Wcielający się w czarodzieja Istredda Royce Pierreson ujawnił 1 maja, że i dla niego praca na planie dobiegła końca. Jeden z kamerzystów stwierdził natomiast, że termin zakończenia zdjęć to 4 maja.

Choć nie jest to informacja oficjalna, mnogość potwierdzających ją doniesień ze stron osób bezpośrednio związanych z produkcją pozwalają traktować ją jako coś konkretniejszego niż tylko plotkę. Koniec prac na planie z jednej strony oznacza tymczasową redukcję nowych wiadomości o serialu, za to z drugiej pozwala spodziewać się pierwszych materiałów filmowych, gdy już specjaliści od montażu i efektów specjalnych odpowiednio obrobią surowe klipy. Netfliksowy Wiedźmin zadebiutuje jeszcze w tym roku.

  1. Netflix