Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 kwietnia 2019, 12:00

autor: Frozen

Wiedźmin od Netfliksa – trwają zdjęcia do serialu w Polsce

Wszystko wskazuje na to, że zdjęcia do serialu Wiedźmin przeniosły się właśnie do Polski. Ekipa filmowa przyjechała do Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu w województwie śląskim.

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. - Wiedźmin od Netfliksa – trwają zdjęcia do serialu w Polsce - wiadomość - 2019-04-10
Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu.

Według jednego z użytkowników serwisu Reddit ekipa filmowa netfliksowej adaptacji Wiedźmina przeniosła się właśnie do Polski. Zdjęcia do serialu mają odbywać się w Zamku Ogrodzieniec we wsi Podzamcze w województwie śląskim. Ze strony administratora obiektu dowiadujemy się, że budowla jest obecnie zamknięta dla zwiedzających, rzekomo ze względu na prace budowlane:

Informujemy, iż w dniach 8, 9, 10 kwietnia (poniedziałek, wtorek, środa) Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu będzie NIECZYNNY. Ze względu na zaplanowane na te dni ważne prace budowlane jesteśmy zmuszeni całkowicie zamknąć obiekt dla ruchu turystycznego. Za powstałe utrudnienia PRZEPRASZAMY!

Dowodów na to, że Wiedźmin kręcony jest w Polsce, nie brakuje. Lauren S. Hissrich, showrunnerka serialu, zmieniła tło swojego konta na Twitterze na czarno-białą fotografię Zamku Ogrodzieniec. W internecie można znaleźć również relacje osób, które udały się na miejsce i porobiły zdjęcia ekipie filmowej.

Kartka za szybą jednego z samochodów na parkingu Zamku Ogrodzieniec o treści „WW EKIPA FILMOWA”. - Wiedźmin od Netfliksa – trwają zdjęcia do serialu w Polsce - wiadomość - 2019-04-10
Kartka za szybą jednego z samochodów na parkingu Zamku Ogrodzieniec o treści „WW EKIPA FILMOWA”.

Zamek został wybudowany w XIV wieku z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. W XVIII wieku budowla została spalona przez Szwedów, a obecnie pełni funkcję tzw. trwałej ruiny. W 1973 roku zamek posłużył jako część plenerów zdjęciowych do serialu Janosik, a w 2001 roku Andrzej Wajda nakręcił tam Zemstę na podstawie komedii Aleksandra Fredry.

Zdjęcia do Wiedźmina odbywały się już wcześniej m.in. na Wyspach Kanaryjskich i na Węgrzech. Pierwszy sezon serialu ma zadebiutować jeszcze w tym roku. W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill. W pozostałych rolach wystąpią: Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri, Joey Batey jako Jaskier, a także Maciej Musiał jako Sir Lazlo.