Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2019, 11:00

autor: AlexB

Blizzard zapowiada wydarzenie Storm Rising w Overwatch

Firma Blizzard opublikowała na Twitterze teaser Overwatch: Storm Rising, czyli kolejnego wydarzenia PvE z cyklu Archiwa Overwatch. Event wystartuje 16 kwietnia, a zakończy się 6 maja.

Wczoraj pisaliśmy o wiadomości stylizowanej na kubańską gazetę, która pojawiła się na oficjalnej stronie sieciowej strzelanki Overwatch, i staraliśmy się rozszyfrować, co oznaczają jej poszczególne elementy. Część tych teorii znalazła potwierdzenie w krótkim teaserze opublikowanym przez firmę Blizzard w serwisie Twitter. Zapowiada on Storm Rising – nowe wydarzenie PvE z cyklu Archiwa Overwatch, które przybliży kolejny fragment historii tytułowej organizacji. Nie wystartuje ono jednak w najbliższy czwartek, jak początkowo sądziliśmy, lecz we wtorek 16 kwietnia. Zabawa zakończy się w poniedziałek 6 maja.

Wprowadzenie do Storm Rising robi tajemnicza kobieta o pseudonimie Sojourn. Nie wiadomo kim ona jest – być może to pseudonim Alice Diaz, która straciła rodzinną destylarnię rumu Don Rumbotico na rzecz tajemniczej megakorporacji (niemal na pewno chodzi o organizację Talon). W każdym razie, bohaterka, która być może pojawi się wkrótce jako kolejna grywalna postać w Overwatch, proponuje Jackowi Morissonowi (Żołnierz-76) misję zgarnięcia z Kuby Maximiliena, znanego z komiksu Masquerade omnika, będącego księgowym Pięści Zagłady. Ma to pomóc w pozbyciu się tego groźnego najemnika. Do akcji zostają wysłani Smuga, Łaska, Winston i Genji, w których zapewne przyjdzie nam się wcielić podczas wydarzenia Storm Rising.

Teaser sugeruje, że Smuga odegra ważną rolę w nadchodzącym wydarzeniu Storm Rising. - Blizzard zapowiada wydarzenie Storm Rising w Overwatch - wiadomość - 2019-04-10
Teaser sugeruje, że Smuga odegra ważną rolę w nadchodzącym wydarzeniu Storm Rising.

Możemy być niemal pewni, że nadchodzący event w Overwatch, prócz dostarczenia nowej misji pogłębiającej uniwersum tytułu, zadowoli również miłośników zbierania przedmiotów kosmetycznych. W ubiegłym roku wydarzenie Archiwa Overwatch dodało do tytułu około 60 okolicznościowych skórek, póz zwycięstwa, prezentacji zagrań meczu i innych tego typu elementów. Ile będzie można zdobyć tym razem? Przekonamy się o tym już w przyszłym tygodniu.

Overwatch zadebiutowało 24 maja 2016 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One i szybko zdobyło przychylność zarówno mediów branżowych, jak i wielu graczy. Tytuł do dziś jest rozwijany. Niedawno pojawiły się w nim dwie nowości – bohater o imieniu Baptiste oraz kolejna mapa typu Szturm, która zabiera nas do futurystycznego Paryża.