Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2019, 13:35

autor: AlexB

Paryska mapa w Overwatch już dostępna

Firma Blizzard przygotowała nową aktualizację do swojej popularnej sieciowej strzelanki Overwatch. Jej główną atrakcją jest wprowadzenie na oficjalne serwery nowej mapy typu Szturm – Paryża.

Nie minął miesiąc odkąd firma Blizzard zaprezentowała i opublikowała na serwerach testowych sieciowej strzelanki Overwatch nową mapę o nazwie Paryż, a już można na niej rywalizować podczas oficjalnych rozgrywek. Wszystko dzięki właśnie udostępnionej aktualizacji 1.33.0.1. W klimat nowej planszy na serwerach głównych można wczuć się oglądając poniższą filmową pocztówkę.

Paryż jest mapą typu Szturm. Oznacza to, że jedna drużyna musi zdobyć na niej określony punkt, a druga go obronić. Plansza wyróżnia się wąskimi uliczkami i korytarzami, które powinny spotęgować emocje podczas starć. Nie brakuje na niej także licznych punktów orientacyjnych, takich jak brzeg Sekwany, Wieża Eiffla (jakżeby inaczej) czy efektownie wyglądająca rezydencja. Oto opis paryskiego pola bitwy z oficjalnej strony gry Overwatch:

Paryż, eleganckie miasto sztuki i miłości (...).

Zacznijcie swoją przygodę od Kabaretu Luny, której aksamitny, altowy głos urzeka zarówno gwiazdy filmowe, rewolucjonistów, lokalnych mieszkańców jak i turystów. Po przedstawieniu wyjdźcie na zewnątrz i zacznijcie zwiedzać miasto na drodze ku zwycięstwu. Ulice prowadzące do pierwszego punktu usiane są rzemieślniczymi sklepikami, w których możecie skosztować lokalnych specjałów, makaroników, lub ukryć się przed atakami wrogów. Wywalczcie sobie drogę przez tajemnicze zaułki i zmierzcie z wrogami nad brzegami Sekwany. Gdy już zdominujecie przeciwników, dotrzyjcie do Maison Marat i zadajcie coup-de-grace.

Skoro Paryż, to Wieża Eiffla musi być. - Paryska mapa w Overwatch już dostępna - wiadomość - 2019-02-20
Skoro Paryż, to Wieża Eiffla musi być.

Nowa mapa to jednak nie wszystko. Aktualizacja 1.33.0.1 naprawia również liczne błędy, głównie związane z poszczególnymi bohaterami. Wyeliminowano między innymi nieprawidłowe wyświetlanie zapalonego lontu dynamitu Ashe po odbiciu go przez Genjiego, problemy z animacją Pokój i spokój D.Vy, błędne ukazywanie toru lotu Strzały Burzowej Hanzo czy złe działanie zdolności Zdruzgotanie Reinhardta, która nie trafiała przeciwnika przygniecionego wcześniej szarżą. Ponadto zmodyfikowano mechanizm otrzymywania obrażeń. Od teraz gracze będą najpierw tracili nieodnawialne zdrowie, osłony i pancerz, a dopiero później odnawialne. Więcej na ten temat, jak i pełną listę poprawek wprowadzonych przez patch 1.33.0.1, znajdziecie tutaj.

Overwatch zadebiutowało 24 maja 2016 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Do dziś tytuł jest regularnie aktualizowany i uzupełniany o nowych bohaterów, tryby i mapy. Często organizowane są w nim również specjalne wydarzenia, podczas których można zdobyć wyjątkowe przedmioty kosmetyczne i animacje. Jeśli jesteście zainteresowani grą, to przypominamy, że pod koniec ubiegłego miesiąca otrzymała ona stałą obniżkę ceny. Obecnie za edycję standardową trzeba zapłacić 19,99 euro (około 86 złotych).

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Overwatch - kompendium wiedzy
  3. Poradnik do gry Overwatch