Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2019, 16:00

Hitman 2 bez Denuvo, nowa mapa w Overwatch i inne wieści

Dziś piszemy o usunięciu zabezpieczenia Denuvo z gry Hitman 2, możliwości wyłączenia cross-playu w Sea of Thieves oraz nowej mapie w Overwatch. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Denuvo znika z gry Hitman 2

Hitman 2 żegna się z Denuvo. - Hitman 2 bez Denuvo, nowa mapa w Overwatch i inne wieści - wiadomość - 2019-02-01
Hitman 2 żegna się z Denuvo.

Nieco ponad dwa miesiące po premierze firma Warner Bros. Interactive Entertainment zdecydowała się na usunięcie z gry Hitman 2 kontrowersyjnego Denuvo. Tak wynika z danych zamieszczonych na stronie SteamDB oraz z samej karty produktu na platformie firmy Valve, z której zniknęła informacja na temat zabezpieczenia. To kolejny taki ruch dużego wydawcy w ostatnich dniach. W poniedziałek informowaliśmy, że Denuvo zniknęło z Resident Evil VII: Biohazard.

Opcja wyłączenia cross-playu w Sea of Thieves

Od premiery pirackiej gry sieciowej Sea of Thieves, która miała miejsce w marcu 2018 roku, na serwerach mogą bawić się jednocześnie posiadacze tytułu na PC i Xboksie One. Nie wszystkim było to w smak, gdyż nie da się ukryć, że korzystanie z myszki daje przewagę podczas celowania, co stanowi problem podczas potyczek między graczami. Dostrzegli to przedstawiciele studia Rare i zamierzają dodać na konsoli firmy Microsoft opcję wyłączenia cross-playu dla osób korzystających z pada. Oznacza to, że będą mogli bawić się wyłącznie w swoim towarzystwie. Z kolei wirtualni piraci mający podpiętą myszkę i klawiaturę do Xboksa oraz wszyscy pecetowcy (łącznie z tymi preferującymi kontrolery) są „skazani” na rywalizację międzyplatformową. Zmiana ta jest związana z nadchodzącym trybem Areny, który położy silny nacisk na aspekt PvP. Ma on pojawić się w tytule w najbliższych miesiącach.

Ponadto twórcy zapowiedzieli zmiany w systemie starć. Chodzi między innymi o uczynienie walki bezpośredniej bardziej efektywną. Pierwsza część tych zmian zadebiutuje wraz z nową aktualizacją 6 lutego.

Nowa mapa w Overwatch

Nowa mapa w Overwatch jest umiejscowiona w stolicy Francji. - Hitman 2 bez Denuvo, nowa mapa w Overwatch i inne wieści - wiadomość - 2019-02-01
Nowa mapa w Overwatch jest umiejscowiona w stolicy Francji.

Firma Blizzard zaprezentowała kolejną mapę w Overwatch. Jest nią Paryż – osadzona w stolicy Francji plansza typu Szturm, na której jedna drużyna atakuje punkt, a druga musi go bronić. Jak mówią twórcy, nowe pole bitwy wyróżnia się wąskimi uliczkami i korytarzami (via TweakTown). Nie brakuje na nim również punktów orientacyjnych, takich jak rzeka Sekwana, kabaret Luna czy Pâtisserie Galand. Jak to wszystko wygląda na żywo? Może to sprawdzić każdy zainteresowany, gdyż mapa jest już dostępna na serwerach testowych. Nie wiadomo na razie, kiedy oficjalnie pojawi się ona w grze.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Heavy Metal Machines
 2. For Honor
 3. When Silence Fell
 4. Gunhouse
 5. Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy
 6. while True: learn()
 7. Mage's Initiation: Reign of the Elements
 8. RAGE 2
 9. Operencia: The Stolen Sun
 10. Glass Masquerade
 11. Through the Darkest of Times
 12. Warhammer Age of Sigmar: Champions

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Zombie Panic in Wonderland DX zwiastun #1
 2. The Stillness of the Wind zwiastun na premierę
 3. SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech zwiastun #1
 4. Spike Volleyball zwiastun #1
 5. Praey for the Gods premiera we wczesnym dostępie
 6. Power Rangers: Battle for the Grid zwiastun #1
 7. Last Oasis zwiastun #1
 8. Hyperide zwiastun #1
 9. Guilty Gear 20th Anniversary Edition zwiastun #1
 10. Evoland: Legendary Edition zwiastun #1
 11. Bannermen zwiastun #1