Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchPSVPS4iOSANDPC
Okładka Gunhouse (PSV)
OkładkaGunhouse (PSV)

Gunhouse

Szalona dwuwymiarowa gra logiczna łącząca cechy tytułów typu „połącz trzy elementy” (match-3) z produkcjami tower defense.

Logiczne | tower defense | 2D | połącz trzy elementy | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gunhouse Premiera

16lis2016

iOS

7lis2017

AND

19gru2017

PSV

15sty2018

Switch

17kwi2018

PS4

6lut2020

PC

Gunhouse to kolorowa hybryda gry logicznej typu „połącz trzy elementy” z gatunkiem tower defense. Deweloperem jest niezależne amerykańskie studio Necrosoft Games. Tytuł rozpoczął życie w 2014 roku na konsoli PlayStation Vita i był dostępny jedynie w krótko istniejącym programie PlayStation Mobile, który został zamknięty w 2015 roku. Gdy produkcja została wycofana ze sprzedaży, deweloperzy przenieśli ją na urządzenia mobilne (Android i iOS), wprowadzając przy tym liczne usprawnienia do modelu rozgrywki. W 2018 roku twórcy przygotowali i opublikowali port nowej wersji gry na konsolach, w tym na PlayStation Vicie.

Mechanika

Zasady zabawy są niezwykle proste, a mechanika korzysta z elementów znanych z gier tower defense oraz logicznych układanek. Po prawej stronie ekranu twórcy umieścili planszę z przesuwanymi kwadratowymi klockami. Naszym celem jest połączenie jak największej liczby z nich, a następnie przerzucenie ich na lewą stronę panelu, gdzie zamieniają się w jeden z kilku rodzajów broni zależnych od kolorów klocków. Na to zadanie mamy jedynie 18 sekund. Po tym czasie plansza resetuje się i zaczynamy nową układankę.

Podczas dopasowywania klocków nasze pozycje są atakowane przez kolejne fale potworów. Jeżeli zbliżą się one do naszego panelu, odbierają nam punkty zdrowia; całkowita ich utrata równa się z końcem gry. Pokonani przeciwnicy zostawiają złoto, za które w sklepiku wykupujemy ulepszenia, power-upy oraz odblokowujemy nowy arsenał. Poza standardowymi oponentami zmierzymy się też z dużymi bossami dysponującymi unikalnymi zdolnościami.

Tryby gry

Gunhouse oferuje zabawę tylko dla jednego gracza. Poza kampanią fabularną, możemy również podjąć rozgrywkę w standardowym trybie, posiadającym nieskończoną liczbę losowo generowanych poziomów, a także w tzw. hardcore mode, utrudniającym zabawę poprzez zablokowanie dostępu do wielu ułatwień, w tym sklepiku z ulepszeniami.

Kwestie techniczne

Gunhouse posiada niezwykle kolorową dwuwymiarową oprawę graficzną, odznaczającą się surrealistycznymi projektami przeciwników oraz widowiskowymi efektami specjalnymi, które towarzyszą wybuchom broni. Elektroniczną ścieżkę muzyczną skomponował artysta Disasterpeace, który pracował także nad niezwykle dobrze przyjętym Fez.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Gunhouse: Odpowiednia dla każdego wieku.

Gunhouse Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 512 MB HDD
  • Windows 7 64-bit
Switch
PSV
PS4
iOS
AND
PC