Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDPS4iOSSwitchPSV
Okładka Gunhouse (PC)

Gunhouse

Szalona dwuwymiarowa gra logiczna łącząca cechy tytułów typu „połącz trzy elementy” (match-3) z produkcjami tower defense.

Logiczne | tower defense | 2D | połącz trzy elementy | indie

Okładka Gunhouse (PC)

data premiery gry:

16lis2016

iOS

7lis2017

AND

19gru2017

PSV

15sty2018

Switch

17kwi2018

PS4

6lut2020

PC

Gunhouse to kolorowa hybryda gry logicznej typu „połącz trzy elementy” z gatunkiem tower defense. Deweloperem jest niezależne amerykańskie studio Necrosoft Games. Tytuł rozpoczął życie w 2014 roku na konsoli PlayStation Vita i był dostępny jedynie w krótko istniejącym programie PlayStation Mobile, który został zamknięty w 2015 roku. Gdy produkcja została wycofana ze sprzedaży, deweloperzy przenieśli ją na urządzenia mobilne (Android i iOS), wprowadzając przy tym liczne usprawnienia do modelu rozgrywki. W 2018 roku twórcy przygotowali i opublikowali port nowej wersji gry na konsolach, w tym na PlayStation Vicie.

Mechanika

Zasady zabawy są niezwykle proste, a mechanika korzysta z elementów znanych z gier tower defense oraz logicznych układanek. Po prawej stronie ekranu twórcy umieścili planszę z przesuwanymi kwadratowymi klockami. Naszym celem jest połączenie jak największej liczby z nich, a następnie przerzucenie ich na lewą stronę panelu, gdzie zamieniają się w jeden z kilku rodzajów broni zależnych od kolorów klocków. Na to zadanie mamy jedynie 18 sekund. Po tym czasie plansza resetuje się i zaczynamy nową układankę.

Podczas dopasowywania klocków nasze pozycje są atakowane przez kolejne fale potworów. Jeżeli zbliżą się one do naszego panelu, odbierają nam punkty zdrowia; całkowita ich utrata równa się z końcem gry. Pokonani przeciwnicy zostawiają złoto, za które w sklepiku wykupujemy ulepszenia, power-upy oraz odblokowujemy nowy arsenał. Poza standardowymi oponentami zmierzymy się też z dużymi bossami dysponującymi unikalnymi zdolnościami.

Tryby gry

Gunhouse oferuje zabawę tylko dla jednego gracza. Poza kampanią fabularną, możemy również podjąć rozgrywkę w standardowym trybie, posiadającym nieskończoną liczbę losowo generowanych poziomów, a także w tzw. hardcore mode, utrudniającym zabawę poprzez zablokowanie dostępu do wielu ułatwień, w tym sklepiku z ulepszeniami.

Kwestie techniczne

Gunhouse posiada niezwykle kolorową dwuwymiarową oprawę graficzną, odznaczającą się surrealistycznymi projektami przeciwników oraz widowiskowymi efektami specjalnymi, które towarzyszą wybuchom broni. Elektroniczną ścieżkę muzyczną skomponował artysta Disasterpeace, który pracował także nad niezwykle dobrze przyjętym Fez.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 25,49 PLN

Wymagania wiekowe Gunhouse

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gunhouse

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 512 MB HDD, Windows 7 64-bit

Hitman, For Honor i Metal Gear Solid 4 w PlayStation Plus na luty
Hitman, For Honor i Metal Gear Solid 4 w PlayStation Plus na luty

wiadomość30 stycznia 2019

Sony przedstawiło listę gier, które w styczniu trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PS4 otrzymają możliwość pobrania pierwszego sezonu gry Hitman, a także nastawionego na zabawę wieloosobową For Honor. Na właścicieli PlayStation 3 oraz PS Vity czekają Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Divekick, GUNHOUSE oraz Rogue Aces.

Switch
PSV
PS4
iOS
AND
PC