Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2019, 17:35

autor: Ender

Hitman, For Honor i Metal Gear Solid 4 w PlayStation Plus na luty

Sony przedstawiło listę gier, które w styczniu trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PS4 otrzymają możliwość pobrania pierwszego sezonu gry Hitman, a także nastawionego na zabawę wieloosobową For Honor. Na właścicieli PlayStation 3 oraz PS Vity czekają Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Divekick, GUNHOUSE oraz Rogue Aces.

Poznaliśmy listę gier, które w lutym trafią do subskrybentów PlayStation Plus. Posiadacze PlayStation 4 będą mogli w sumie pobrać cztery tytuły. Dwa dostępne będą wyłącznie na tej platformie. Pierwszym z nich jest sieciowa gra For Honor, pozwalająca wcielić się graczom w średniowiecznych wojowników i brać udział w widowiskowych bitwach, w wielu różnych wariantach zabawy. Tytuł ukazał się na początku 2017 roku, ale jest ciągle wspierany przez deweloperów, a jego najnowsza aktualizacja ukaże się 31 stycznia. Drugą udostępnioną produkcją jest pełny pierwszy sezon Hitmana, a więc trzecioosobowej skradanki, która jest rebootem przygód Agenta 47. Otrzymujemy w sumie dziesiątki misji oraz obszerne mapy przedstawiające lokacje we Francji, Włoszech, Maroko, Tajlandii, USA oraz Japonii, które powiny zapewnić wiele godzin rozgrywki.

Pierwszy epizod gry zadebiutował w marcu 2016 roku - Hitman, For Honor oraz Metal Gear Solid 4 w lutowej ofercie PlayStation Plus - wiadomość - 2019-01-31
Pierwszy epizod gry zadebiutował w marcu 2016 roku

Na właścicieli PlayStation 3 czeka pełna wersja czwartej odsłony legendarnej serii Metal Gear Solid, która pierwotnie ukazała się w 2008 roku. Warto zaznaczyć, że jest to wciąż jedyna dostępna edycja tego tytułu. Poza tym otrzymamy także eksperymentalną dwuwymiarową bijatykę Divekick (dostępną także na PS Vicie), w której sterowanie sprowadza się do wykorzystania jedynie dwóch przycisków pada. Do fanów przenośnej Vity trafi z kolei GUNHOUSE (tytuł dostępny będzie też na PlayStation 4), a więc niezwykle kolorowe połączenie klasycznej gry logicznej z produkcją typu tower defense. Na Vicie zagramy również w Rogue Aces (do pobrania także na PlayStation 4). Jest to hybryda dwuwymiarowego shoot’em upa oraz produkcji typu roguelike, w której wcielamy się w wojskowego pilota walczącego podczas drugiej wojny światowej.

Dodajmy również, że od lutego Sony postanowiło zwiększyć pojemność wirtualnego dysku twardego, na który możemy przenosić zapisane stany gry. Już w przyszłym tygodniu do wykorzystania będziemy mieli w sumie 100 GB wolnego miejsca (dotychczas było to 10 GB). Przypomnijmy, że w marcu do subskrybentów PlayStation Plus nie trafią już gry na PlayStation 3 oraz PlayStation Vitę. Decyzja ta jest z pewnością pewną formą rekompensaty za ograniczoną liczbę miesięcznych tytułów.

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 10 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN).

 1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Lutowa oferta PlayStation Plus:

 1. For Honor (PS4)
 2. Hitman: The Complete First Season (PS4)
 3. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (PS3)
 4. Divekick (PS3/PS Vita)
 5. GUNHOUSE (PS Vita/PS4)
 6. Rogue Aces (PS Vita/PS4)

Gry pobierzemy za darmo od 5 lutego.

Gry, które w lutym zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

 1. Steep (PS4)
 2. Portal Knights (PS4)
 3. Zone of the Enders HD Collection (PS3)
 4. Steredenn (PS3)
 5. Fallen Legion: Flames of Rebellion (PS Vita/PS4)
 6. Super Mutant Alien Assault (PS Vita)