Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONESwitchPSVPS4PC
Okładka Rogue Aces (XONE)

Rogue Aces

Rogue Aces Deluxe

Hybryda dynamicznego shoot’em upa i produkcji typu roguelike. W Rogue Aces Deluxe wcielamy się w wojskowego pilota walczącego na polach bitew rodem z II wojny światowej. Za grę odpowiada studio Infinite State Games.

Akcji | II wojna światowa | roguelike | 2D | indie | shoot 'em up

Okładka Rogue Aces (XONE)

data premiery gry:

12kwi2018

PS4 PSV Switch

16paź2020

PC

lip2021

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rogue Aces to nietypowa hybryda produkcji typu roguelike i dynamicznego shoot’em upa, opracowana przez niezależne studio Infinite State Games. Tytuł pojawił się między innymi na platformie PS4, PSV itd., a jego wydaniem zajęła się firma Curve Digital.

Fabuła

W Rogue Aces gracz wciela się w wojskowego pilota walczącego na polach bitew inspirowanych tymi z epoki II wojny światowej. Na barkach protagonisty spoczywa zadanie uporania się z zagrożeniem ze strony nieprzyjaciół.

Mechanika

W wydanym na platformie PS4, PSV itd. Rogue Aces akcję ukazano z boku. Filarem gry jest kampania fabularna składająca się ze stu misji generowanych proceduralnie, w których naszym zadaniem jest zlokalizowanie bazy wroga, zrównanie jej z ziemią i bezpieczny powrót na lotnisko. Sprawę komplikuje fakt, że adwersarze nieustannie rzucają na nas swoje siły – mowa tak o całych eksadrach myśliwców, jak i o spadochroniarzach, wojskach naziemnych oraz lotniskowcach i niszczycielach siejących spustoszenie na otwartych wodach. Poza tym warto mieć na oku wskaźnik paliwa, gdyż opróżnienie zbiornika w przestworzach może się skończyć tragicznie dla naszego podopiecznego.

Na szczęście heros nie tylko dysponuje umiejętnościami, których mogłaby mu pozazdrościć większość jego kolegów po fachu (dość powiedzieć, że potrafi przejmować w powietrzu maszyny kontrolowane przez wrogów), lecz także w miarę czynionych przez siebie postępów poddaje swój samolot rozmaitym modyfikacjom zwiększającym jego potencjał bojowy; wrogów unicestawiamy przy pomocy działka pokładowego, rakiet czy choćby bomb zrzucanych na cele znajdujące się na powierzchni.

Tryby gry

Poza wyżej wspomnianą kampanią, Rogue Aces posiada szereg innych trybów gry. Pierwszym z nich jest jej trudniejszy wariant, czyli Veteran Campaign, w którym gracz nie otrzymuje żadnych podpowiedzi. Kolejny to Frontline Campaign, gdzie na realizację postawionych przed nami zadań mamy ograniczony czas. Następny, czyli Rogue Ace, pozwala wyszaleć się w starciach z adwersarzami, bez konieczności oglądania się na cele misji czy ulepszenia samolotu; w tym trybie liczy się wyłącznie zdobycie jak największej liczby punktów. Listę zamykają moduły Bomber Defence oraz Survival polegający na jak najdłuższym utrzymaniu się przy życiu i jednoczesnym odpieraniu ataków ze strony kolejnych fal przeciwników.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PS4, PSV itd. Rogue Aces posiada dwuwymiarową grafikę utrzymaną w charakterystycznej, kreskówkowej stylistyce przywodzącej na myśl klasyki z komputerów Amiga. Uwagę zwraca głos głównego bohatera, który został podłożony przez Marca Silka – aktora dubbingowego, znanego między innymi z roli Johnny’ego Bravo, Scooby’ego i Shaggy’ego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rogue Aces

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rogue Aces

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 10 64-bit
Hitman, For Honor i Metal Gear Solid 4 w PlayStation Plus na luty
Hitman, For Honor i Metal Gear Solid 4 w PlayStation Plus na luty

wiadomość30 stycznia 2019

Sony przedstawiło listę gier, które w styczniu trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PS4 otrzymają możliwość pobrania pierwszego sezonu gry Hitman, a także nastawionego na zabawę wieloosobową For Honor. Na właścicieli PlayStation 3 oraz PS Vity czekają Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Divekick, GUNHOUSE oraz Rogue Aces.

PS4
XONE
PSV
Switch
PC