Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka When Silence Fell (AND)

When Silence Fell

When Silence Fell to epizodyczna interaktywna opowieść osadzona w trakcie wojny trzydziestoletniej (XVII wiek), wyprodukowana przez studio Inkborne Tales. Przy pomocy dziennika gracz poznaje i kształtuje losy kobiety imieniem Sophie, która stara się przetrwać trudne czasy.

Przygodowe | 2D | indie | historyczne | epizodyczne | tekstowe | XVII wiek

Okładka When Silence Fell (AND)

data premiery gry:

17sty2019

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

When Silence Fell to interaktywna opowieść, w której gracz wciela się w Sophie – kobietę żyjącą w czasach wojny trzydziestoletniej. Opowiada ona o tym, co spotkało ją w czasie wojny, przedstawiając to w formie dziennika. Całość została podzielona na trzy epizody. Za produkcję odpowiada studio Inkborne Tales.

Fabuła

When Silence Fell rozgrywa się w XVII wieku, dokładnie w czasach wojny trzydziestoletniej. Konflikt wojenny pustoszy kolejne regiony Niemiec. Gracz wciela się w kobietę o imieniu Sophie. Prowadzi ona dziennik, w którym opisuje swoje losy. Sednem gry jest zapoznanie się z jej historią oraz podejmowanie w jej imieniu decyzji o znaczeniu fabularnym.

Mechanika

When Silence Fell wykorzystuje bardzo prostą mechanikę rozgrywki. Tak jak w przypadku innych gier należących do gatunku tekstowych przygodówek, zadaniem gracza jest jedynie podejmowanie istotnych dla fabuły decyzji. W tym przypadku dzieje się to za pośrednictwem dziennika, w którym opisywana jest cała historia. W zależności od wybranej opcji, historia Sophie potoczy się inaczej.

Kwestie techniczne

When Silence Fell cechuje minimalistyczna oprawa graficzna. Na całość rozgrywki składa się jedynie dwuwymiarowy dziennik, za którego pomocą poznajemy historię Sophie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do When Silence Fell

Wymagania wiekowe When Silence Fell

16+

AND
iOS