Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Through the Darkest of Times (PC)

Through the Darkest of Times PC

Osadzona w realiach historycznych, nietypowa gra strategiczna, w której wcielamy się w przywódcę berlińskiego ruchu oporu w czasach Trzeciej Rzeszy.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | indie | historyczne | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Through the Darkest of Times (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2019

Wydane na PC Through the Darkest of Times jest ciekawą grą strategiczną, której akcja rozgrywa się w czasach, gdy w Niemczech rządzili naziści. Gracz wciela się w przywódcę ruchu oporu walczącego z reżimem – organizacji wzorowanej na takich podmiotach jak grupa Schulze-Boysen-Harnack czy ta, która skupiła się wokół Herberta Bauma. Za stworzenie tytułu odpowiada berlińskie studio niezależne Paintbucket Games, założone przez ludzi pracujących w przeszłości w studiu YAGER i zaangażowanych m.in. w produkcję Spec Ops The Line, Dead Island 2 czy Drakensang Online.

Fabuła

W grze Through the Darkest of Times wcielamy się w postać fikcyjną – nie ma możliwości pokierowania ludźmi znanymi z historii, np. słynną Białą Różą. Akcja rozgrywa się w czterech okresach historycznych – niedługo po dojściu do władzy przez Adolfa Hitlera (1933 r.), u szczytu potęgi Trzeciej Rzeszy (1936 r.), w czasie wojny (lata 1940-1941) oraz upadku (lata 1944-1945). Warto przy tym odnotować, że działania gracza mogą wpłynąć na bieg wydarzeń i zmienić historię.

Mechanika

Through the Darkest of Times jest turową strategią, która rozgrywa się w czterech okresach historycznych, stanowiących osobne rozdziały. Akcja rozpoczyna się w 1933 r. – niedługo po objęciu funkcji kanclerza przez Adolfa Hitlera, a następnie przechodzi przez moment szczytu potęgi Trzeciej Rzeszy (rok 1936) i najgorętsze lata drugiej wojny światowej (1940-1941). Ostatnim rozdziałem jest koniec wojny i upadek nazistowskich Niemiec w latach 1944-1945.

Zadaniem gracza jest rekrutowanie popleczników i przypisywanie ich do działań mających na celu osłabienie, a z czasem także obalenie reżimu. By osiągnąć sukces, zmuszeni jesteśmy podejmować wiele trudnych decyzji. Konieczne jest także dbanie o morale grupy oraz środki finansowe i zasoby, które są konieczne do jej funkcjonowania i unikania wzroku tajnej policji Gestapo. Co ważne, wiele elementów gry – takich jak np. charaktery, zdolności i poglądy naszych popleczników – ma charakter losowy i może wyglądać zupełnie inaczej za każdym razem, gdy zaczynamy zabawę na nowo.

Tryby gry

Through the Darkest of Times posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Through the Darkest of Times na PC charakteryzuje się ciekawym, nietypowym stylem artystycznym, który nieco kontrastuje z ciężką tematyką. Zamiast stawiać na realizm, twórcy zdecydowali się na stworzenie oryginalnych projektów postaci, budzących skojarzenia z takimi filmami animowanymi jak Persepolis.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Through the Darkest of Times

Wymagania wiekowe Through the Darkest of Times

16+

Through the Darkest of Times – współautorzy Spec Ops The Line tworzą grę o niemieckim ruchu oporu
Through the Darkest of Times – współautorzy Spec Ops The Line tworzą grę o niemieckim ruchu oporu

wiadomość29 kwietnia 2018

Założone przez współtwórców Spec Ops: The Line studio Paintbucket Games udostępniło pierwszy zwiastun Through the Darkest of Times, czyli strategii, w której pokierujemy niemieckim ruchem oporu próbującym zakończyć rządy nazistów podczas II wojny światowej.