Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 lutego 2019, 14:22

autor: Frozen

Obi-Wan Kenobi dostanie własny serial?

Według nieoficjalnych doniesień Disney planuje stworzenie serialu w uniwersum Gwiezdnych wojen, którego głównym bohaterem będzie Obi-Wan Kenobi. Produkcja ma się pojawić na platformie streamingowej Disney+.

Śmiało możemy założyć, że w Obi-Wana Kenobiego ponownie wcieli się Ewan McGregor. - Obi-Wan Kenobi dostanie własny serial? - wiadomość - 2019-02-20
Śmiało możemy założyć, że w Obi-Wana Kenobiego ponownie wcieli się Ewan McGregor.

Po porażce finansowej filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie Disney porzucił pomysł tworzenia kolejnych kinowych spin-offów poświęconych bohaterom kosmicznej sagi. Gdyby tak się jednak nie stało, wyprodukowanie pełnometrażowego dzieła o losach Obi-Wana Kenobiego byłoby tylko kwestią czasu. Serwis Star Wars News Net donosi, że projekt nie tyle został anulowany, co przekształcony w liczący maksymalnie sześć odcinków serial powstający na potrzeby platformy streamingowej Disney+. Niewiele więcej wiadomo o projekcie, poza tym, że stanowi najwyższy priorytet dla serwisu VoD.

Byłby to już trzeci aktorski serial z uniwersum Gwiezdnych wojen, o którym wiadomo, że powstaje. Dwa pozostałe to: The Mandalorian, opowiadający o losach samotnego, mandaloriańskiego wojownika (jego akcja ma się toczyć pomiędzy szóstym a siódmym epizodem sagi) oraz nienazwany jeszcze projekt, którego głównym bohaterem będzie Cassian Andor – grana przez Diego Lunę (Narcos: Meksyk) postać z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. W przygotowaniu są również dwie trylogie filmowe. Za jedną z nich odpowiedzialny jest Rian Johnson (reżyser Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi), a za drugą David Benioff i D.B. Weiss (showrunnerzy serialu Gra o Tron).

Kapitan Cassian Andor również dostanie własny serial na Disney+. - Obi-Wan Kenobi dostanie własny serial? - wiadomość - 2019-02-20
Kapitan Cassian Andor również dostanie własny serial na Disney+.

Platforma Disney+ ma wystartować w Stanach Zjednoczonych jesienią tego roku. Strona główna serwisu dostępna jest w języku polskim, co sugeruje, że w naszym kraju też się prędzej czy później pojawi.