Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 5 października 2018, 08:52

autor: Czarny Wilk

The Mandalorian to tytuł aktorskiego serialu Star Wars [aktualizacja]

Jon Favreau podzielił się nowymi szczegółami dotyczącymi zaplanowanego na przyszły rok aktorskiego serialu osadzonego w uniwersum Gwiezdnych wojen. Oprócz tytułu poznaliśmy ogólny zarys fabuły projektu.

AKTUALIZACJA:

Nie minęło wiele czasu od opublikowania informacji o tytule serialu, a LucasFilm zaprezentowało pierwsze oficjalne zdjęcie z The Mandalorian. Wytwórnia podzieliła się również listą reżyserów odpowiedzialnych za projekt. Za kamerą pilotowego epizodu stanie Dave Filoni (Gwiezdne wojny: Wojny klonów), pozostałe odcinki stworzą zaś Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Deborah Chow (Jessica Jones), Rick Famuyiwa (Dope) oraz Bryce Dallas Howard (Solemates).

Tak prezentuje się główny bohater nowego serialu. - The Mandalorian to tytuł aktorskiego serialu Star Wars [aktualizacja] - wiadomość - 2018-10-05
Tak prezentuje się główny bohater nowego serialu.

Oryginalna wiadomość:

Poznaliśmy kolejne informacje o aktorskim serialu osadzonym w uniwersum Gwiezdnych wojen, który ma być jednym z motorów napędowych startującej w przyszłym roku platformy VoD Disneya. Potwierdzają one poprzednie doniesienia, zgodnie z którymi akcja produkcji rozegra się po wydarzeniach przedstawionych w Powrocie Jedi i na długo przed akcją Przebudzenia mocy.

Zarysem fabularnym oraz tytułem wyczekiwanego projektu podzielił się ze światem jego scenarzysta i producent Jon Favreau (Iron Man, Iron Man 2, Księga dżungli). Na grafice opublikowanej w serwisie Instagram napisał:

Po historiach Jango i Boby Fetta, kolejny wojownik pojawia się w uniwersum Gwiezdnych wojen. Akcja The Mandalorian rozgrywa się po upadku Imperium i przed powstaniem Najwyższego Porządku. Poznamy trudy fachu samotnego strzelca w odległych rejonach galaktyki, do których nie sięga autorytet Nowej Republiki…

W uniwersum Star Wars Mandalorianie to wojowniczy lud pochodzący z planety Mandalora. Jako że walka jest dla niego sensem życia, uczestniczył on w licznych wojnach, a w swoim postępowaniu kierował się ścisłym kodeksem honorowym. Jednym z bardziej znanych członków tej społeczności był Jango Fett. W serialu najwidoczniej poznamy kolejnego przedstawiciela ludu Mandalorian.

Wciąż nie wiemy, kto wystąpi w The Mandalorian ani kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery tego tytułu. Biorąc pod uwagę wczesne stadium prac, raczej na pewno wykluczyć możemy pierwsze miesiące 2019 roku – prawdopodobnie doczekamy się go dopiero pod koniec przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona Gwiezdnych wojen
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.