Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2018, 19:22

autor: Serek

Red Dead Redemption 2 na Xboksie One X w natywnym 4K

Kolejne ciekawe doniesienia na temat nowej gry Rockstar Games. Na profilu francuskiego oddziału Xboksa na Twitterze pojawiła się informacja, że Red Dead Redemption 2 będzie działał na Xboksie One X w natywnym 4K.

Takie widoki w 4K z HDR-em i telewizorem 50-calowym... Życie może być piękne. - Red Dead Redemption 2 na Xboksie One X w natywnym 4K - wiadomość - 2018-10-04
Takie widoki w 4K z HDR-em i telewizorem 50-calowym... Życie może być piękne.
RED DEAD REDEMPTION II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rockstar Games
  2. Wydawca: Rockstar Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, XONE
  5. Data premiery: 26 października 2018 r.

Red Dead Redemption II to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku (jeśli nie najbardziej wyczekiwana). Nie dziwi więc fakt, że każda informacja związana z produkcją odbija się szerokim echem w środowisku graczy. Najprawdopodobniej nie inaczej będzie w tym przypadku. Francuski oddział Xboksa umieścił na Twitterze wiadomość, że RDR2 na najmocniejszej konsoli Microsoftu - Xboksie One X - będzie grywalne w natywnej rozdzielczości 4K. Wciąż nie wiemy jak będzie wyglądała sytuacja na PlayStation 4 Pro, chociaż najprawdopodobniej na natywne 4K nie ma co zbytnio liczyć.

Co na to konkurencja?
Co na to konkurencja?

Natywne 4K to nie wszystkie wizualne aspekty, które ma zapewnić Red Dead Redemption II w połączeniu z Xboksem One X. Gra ma także oferować HDR, czyli obraz o zakresie jasności porównywalnej do zakresu jasności widzianego przez człowieka. Jeżeli jesteście posiadaczami telewizora 4K z taką funkcją, wyciśniecie z gry jeszcze więcej. HDR ma być również obecny na PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. Ciekawe, czy Rockstar zdecyduje się na konwersję tytułu na PC. Wtedy potencjalne możliwości wodotrysków graficznych byłyby niemalże nieograniczone.

Red Dead Redemption II ukaże się 26 października. Gra zadebiutuje na Xboksie One oraz PlayStation 4 (oraz ich ulepszonych wersjach). Aby móc zainstalować tytuł trzeba dysponować aż 105 GB wolnego miejsca na dysku.

  1. Oficjalna strona internetowa Red Dead Redemption II
  2. Kompendium wiedzy o grze Red Dead Redemption II