Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 10 listopada 2017, 09:26

autor: Czarny Wilk

Powstanie czwarta trylogia Star Wars oraz aktorski serial

Rian Johnson, reżyser Loopera, Niesamowitych braci Bloom oraz ósmego epizodu Gwiezdnych wojen, stanie za kamerą nowej trylogii Star Wars, której akcja skupi się na nieznanych wcześniej bohaterach.

Disney nie zwalnia tempa eksploatacji Gwiezdnych wojen. Za nieco ponad miesiąc na kinowe ekrany wejdzie ósmy epizod kultowej sagi, w przyszłym roku swój własny film otrzyma słynny przemytnik Han Solo, do tego wiemy o przynajmniej kilku innych planowanych projektach. Do listy tych ostatnich możemy dopisać trzy kolejne obrazy, tworzące zamkniętą trylogię.

Ostatni Jedi nie będzie ostatnim projektem Johnsona związanym z Gwiezdnymi wojnami - Reżyser Ostatniego Jedi stworzy nową trylogię w świecie Gwiezdnych wojen - wiadomość - 2017-11-10
Ostatni Jedi nie będzie ostatnim projektem Johnsona związanym z Gwiezdnymi wojnami

O nowych elementach gigantycznego uniwersum poinformował serwis StarWars.com. Zapowiedziane produkcje skupią się na postaciach, których dotąd nie mieliśmy okazji poznać, pochodzących z zakątka galaktyki niezbadanego w żadnej książce, komiksie czy filmie. Reżyserią i pisaniem scenariusza zajmie się Rian Johnson, natomiast producentem zostanie Ram Bergman. Na tym opublikowane informacje się kończą – na więcej szczegółów będziemy musieli cierpliwie poczekać.

Johnson analogiczne stanowiska pełnił przy wchodzącym do kin 16 grudnia Ostatnim Jedi, można więc założyć, że studio jest bardzo zadowolone z efektów jego dotychczasowej pracy przy Gwiezdnych wojnach. Potwierdzają to również słowa Kathleen Kennedy, prezydent Lucasfilm:

Uwielbialiśmy pracować z Rianem nad Ostatnim Jedi. Jest on prawdziwą kreatywną siłą, a oglądanie, jak tworzy Epizod VIII było jednym z najprzyjemniejszych momentów mojej kariery. Rian stworzy niesamowite rzeczy z czystych kart tej nowej trylogii.

Amerykański reżyser w swoim dorobku ma również filmy Looper - Pętla czasu, Niesamowici bracia Bloom oraz kilka odcinków kultowego serialu Breaking Bad. Izraelski producent Ram Bergman współpracował z nim przy większości filmowych projektów. Przy okazji zapowiedziano także nowy aktorski serial ze Star Wars w tytule. Na razie nie wiemy o nim nic prócz tego, że zadebiutuje w 2019 roku w serwisie streamingowym Disneya.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.