Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2017, 08:01

autor: Movis

The Game Awards 2017 – zdradzono termin i pierwsze szczegóły

Znamy pierwsze detale The Game Awards 2017 – ostatniego dużego wydarzenia gamingowego w 2017 roku. Gala odbędzie się zwyczajowo w grudniu, a oprócz nagród oczekiwać można paru nowości i zapowiedzi.

Rok 2017 nieubłaganie ma się ku końcowi. Oznacza to, że coraz bliżej nam do ceremonii The Game Awards, często określanej jako „growe oskary”. Organizatorzy z prezenterem Geoffem Keighleyem na czele postanowili podzielić się pierwszymi szczegółami i ogłosić, że wydarzenie odbędzie się w nocy 8 grudnia 2017 roku. Opcje kupna biletów i dodania wydarzenia do kalendarza Google sugerują zaś, że uroczystość będzie miała miejsce w godzinach 2:30-5:30 czasu polskiego. Listę nominowanych poznamy 14 listopada, czyli całkiem niedługo. Bilety dostępne są w tym miejscu, choć pewnie większość z Was zadowoli się oficjalną transmisją w serwisie YouTube, w tym roku przekazywaną w rozdzielczości 4K.

Statuetki szybko stały się bardzo rozpoznawalne. - The Game Awards 2017– zdradzono termin i pierwsze szczegóły - wiadomość - 2017-12-02
Statuetki szybko stały się bardzo rozpoznawalne.

Podobnie jak poprzednio, The Game Awards odbędzie się w Microsoft Theater w Los Angeles. Choć w centrum uwagi będą jak zwykle statuetki dla najlepszych gier mijającego roku, to spodziewać się można kilku ciekawych zapowiedzi, które zdecydowanie uatrakcyjnią oczekiwanie na to, co twórcy gier przygotowali dla nas po sylwestrze. Co ciekawe, o ile w poprzednich latach mieliśmy jakieś pojęcie o tym, co zostanie „odkryte” na deskach teatru Microsoftu (informacje zdradzane przez deweloperów, przecieki), w tym roku wszyscy wydają się trzymać język za zębami. Z pewnością uczyni to oglądanie wydarzenia bardziej emocjonującym.

Poza trailerami, nagrodami i samym Keighleyem po raz pierwszy na scenie zobaczymy Game Awards Orchestra, czyli formację złożoną z „najbardziej utalentowanych muzyków orkiestralnych oraz rockowych”. Ma ona wraz z gośćmi specjalnymi odegrać parę kawałków z bogatej biblioteki muzyki z gier.

W zeszłym roku wydarzenie zgromadziło przed ekranami ok. 3,8 miliona widzów, a materiały VOD doczekały się ok. 15 mln wyświetleń. Grą 2016 roku została strzelanka Overwatch, a jedna ze statuetek trafiła też do dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino.

The Game Awards jest ceremonią dość młodą, lecz swoją historię (oraz prowadzącego) czerpie z uprzednich Spike Video Game Awards (VGA) – podobnego wydarzenia transmitowanego na wizji amerykańskiej telewizji Spike TV w latach 2003-2013. Geoff Keighley rozpoczął samodzielną organizację wydarzenia w 2014 roku, po rozczarowującej i dość komercyjnej ostatniej edycji gali, przechrzczonej w 2013 roku na VGX.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.