Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2016, 05:26

autor: Góral

Zwycięzcy nagród The Game Awards 2016 - Wiedźmin 3: Krew i wino ze statuetką!

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznych nagród The Game Awards 2016. Wielkim wygranym okazała się strzelanka Overwatch, która otrzymała aż cztery nagrody, w tym tę za „Grę roku". Statuetkę dostał także Wiedźmin 3: Krew i wino („Najlepsza gra RPG”).

Tegoroczna gala rozdania nagród The Game Awards 2016 zakończyła się i poznaliśmy zwycięzców „growych oscarów”. Największym wygranym okazała się strzelanka Overwatch, która nie tylko otrzymała tytuł „Gry roku”, ale także zwyciężyła w trzech innych kategoriach – „Najlepszy tryb multiplayer”, „Najlepsza gra e-sportowa” oraz „Studio z najlepszą reżyserią, projektem i kreatywną wizją gry”. Z kolei jeżeli chodzi o polskie akcenty, to gratulacje należą się studiu CD Projekt RED, którego Wiedźmin 3: Krew i wino zgarnął tytuł „Najlepszej gry RPG”. Wszystkie nominowane i zwycięskie projekty znajdziecie na liście poniżej.

„Growe oscary” rozdane. - Zwycięzcy nagród The Game Awards 2016 - Wiedźmin 3: Krew i wino ze statuetką! - wiadomość - 2016-12-02
„Growe oscary” rozdane.

The Game Awards 2016 – nominacje i zwycięzcy

Gra Roku:

Zwycięzca - Overwatch (Blizzard)

  • Doom (id Software/Bethesda)
  • Inside (Playdead)
  • Titanfall 2 (Respawn/Electronic Arts)
  • Uncharted 4: Kres Złodzieja (Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza przygodowa gra akcji:

Zwycięzca - Dishonored 2 (Arkane Studios/Bethesda Softworks)

  • Hitman (IO Interactive/Square-Enix)
  • Hyper Light Drifter (Heart Machine)
  • Ratchet & Clank (Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment)
  • Uncharted 4: Kres Złodzieja (Naughty Dog/Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza fabuła:

Zwycięzca - Uncharted 4: Kres Złodzieja (Naughty Dog/SIE)

  • Firewatch (Campo Santo)
  • Inside (Playdead)
  • Mafia III (Hangar 13/2K)
  • Oxenfree (Night School Studio)

Najlepsza gra RPG:

Zwycięzca - The Witcher 3: Dziki Gon - Krew i Wino (CD Projekt RED)

  • Dark Souls 3 (FromSoftware/Bandai Namco Entertainment)
  • Deus Ex: Mankind Divided (Eidos Montreal/Square-Enix)
  • World of Warcraft: Legion (Blizzard)
  • Xenoblade Chronicles X (Monolith Soft/Nintendo)

Najlepsza gra strategiczna:

Zwycięzca - Civilization VI (Firaxis Games/2K)

  • Fire Emblem Fates (Intelligent Systems/Nintendo)
  • The Banner Saga 2 (Stoic Studio/Versus Evil)
  • Total War: Warhammer (Creative Assembly/Sega)
  • XCOM 2 (Firaxis Games/2K)

Najlepsza gra sportowa/wyścigowa:

Zwycięzca - Forza Horizon 3 (Playground Games/Microsoft Studios)

  • FIFA 17 (EA Canada/EA Sports)
  • MLB The Show 16 (SCE San Diego Studio/SIE)
  • NBA 2K17 (Visual Concepts/2K Sports)
  • Pro Evolution Soccer 2017 (PES Productions/Konami)

Najlepsza gra akcji:

Zwycięzca - Doom (id Software/Bethesda Softworks)

  • Battlefield 1 (DICE/EA)
  • Gears of War 4 (The Coalition/Microsoft Studios)
  • Overwatch (Blizzard)
  • Titanfall 2 (Respawn/EA)

Najlepsza bijatyka:

Zwycięzca - Street Fighter V (Capcom)

  • Killer Instinct Season 3 (Iron Galaxy Studios/Microsoft Studios)
  • King of Fighters XIV (SNK/Atlus USA)
  • Pokken Tournament (Bandai Namco Studios/The Pokemon Co.)

Najlepszy tryb multiplayer:

Zwycięzca - Overwatch (Blizzard)

  • Battlefield 1 (DICE/EA)
  • Gears of War 4 (The Coalition/Microsoft Studios)
  • Overcooked (Ghost Town Games/Team 17)
  • Titanfall 2 (Respawn/EA)
  • Tom Clancy's Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Najlepsza gra e-sportowa:

Zwycięzca - Overwatch (Blizzard)

  • Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
  • DOTA 2 (Valve)
  • League of Legends (Riot)
  • Street Fighter V (Capcom)

Najlepsza gra niezależna:

Zwycięzca - Inside (Playdead)

  • Firewatch (Campo Santo)
  • Hyper Light Drifter (Heart Machine)
  • Stardew Valley (ConcernedApe/Chucklefish Games)
  • The Witness (Thelka, Inc.)

Najlepsza gra mobilna/przenośna:

Zwyciezca Pokemon Go (Niantic)

  • Clash Royale (Supercell)
  • Fire Emblem Fates (Intelligent Systems/Nintendo)
  • Monster Hunter Generations (Capcom)
  • Severed (DrinkBox Studios)

Najlepsza gra familijna:

Zwycięzca - Pokemon Go (Niantic)

  • Dragon Quest Builders (Square Enix)
  • Lego Star Wars: The Force Awakens (TT Fusion/WBIE)
  • Ratchet & Clank (Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment)
  • Skylanders: Imaginators (Toy for Bob/Activision)

Najlepsza gra VR:

Zwycięzca - Rez Infinite (Enhance Games)

  • Batman: Arkham VR (Rocksteady Studios/WBIE)
  • EVE: Valkyrie (CCP Games)
  • Job Simulator (Owlchemy Labs)
  • Thumper (Drool)

Najlepsza gra zaangażowana:

Zwycięzca - That Dragon, Cancer (Numinous Games)

  • 1979 Revolution (iNK Stories)
  • Block’hood (Plethora Project/Devolver Digital)
  • Orwell (Osmotic Studios/Surprise Attack)
  • Sea Hero Quest (Glitchers)

Najbardziej oczekiwana gra:

Zwyciezca - The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)

  • God of War (Santa Monica Studio/Sony Interactive Entertainment)
  • Horizon: Zero Dawn (Guerrilla Games/Sony Interactive Entertainment)
  • Mass Effect: Andromeda (Bioware/EA)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Najlepszy projekt/kierunek artystyczny:

Zwycięzca - Inside (Playdead)

  • Abzu (Giant Squid/505)
  • Firewatch (Campo Santo)
  • Overwatch (Blizzard)
  • Uncharted 4: Kres Złodzieja (Naughty Dog/SIE)

Najlepsza kreacja aktorska:

Zwyciezca - Nolan North jako Nathan Drake, Uncharted 4: Kres Złodzieja

  • Alex Hernandez jako Lincoln Clay, Mafia III
  • Cissy Jones jako Delilah, Firewatch
  • Emily Rose jako Elena, Uncharted 4: Kres Złodzieja
  • Rich Summer jako Henry, Firewatch
  • Troy Baker jako Sam Drake, Uncharted 4: Kres Złodzieja

Najlepsza muzyka i dźwięk:

Zwycięzca - Doom (id/Bethesda)

  • Battlefield 1 (DICE/EA)
  • Inside (Playdead)
  • Rez Infinite (Enhance Games)
  • Thumper (Drool)

Studio z najlepszą reżyserią, projektem i kreatywną wizją gry:

Zwycięzca - Blizzard (za grę Overwatch)

  • Dice (za grę Battlefield 1)
  • id Software (za grę Doom)
  • Naughty Dog (za grę Uncharted 4: Kres Złodzieja)
  • Respawn (za grę Titanfall 2)

Najbardziej wpływowa osobowość/youtuber/streamer w 2016 roku:

Zwycięzca - Boogie2988

  • AngryJoeShow
  • Danny O'Dwyer
  • JackSepticEye
  • Lirik

Najlepszy zespół e-sportowy:

Zwycięzca - Cloud 9

  • SK Telecom T1 (League of Legends)
  • Wings Gaming (DOTA2)
  • SK Gaming
  • ROX Tigers (League of Legends)

Najlepszy zawodnik e-sportowy:

Zwycięzca - Coldzera – Marcelo David (SK Gaming, Counter-Strike: Global Offensive)

  • Faker – Lee Sang-hyeok (SK Telecom T1, League of Legends)
  • ByuN – Hyun Woo (Starcraft 2)
  • Infiltrator – Lee Seeon-woo (Team Razer, Street Fighter V)
  • Hungrybox – Juan Debiedma (Team Liquid, Super Smash Bros.)
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Który zwiastun z The Game Awards 2016 był najciekawszy?

Mass Effect Andromeda
55,6%
Death Stranding
18,9%
The Walking Dead Season 3
9,5%
Zelda: Breath of the Wild
4,1%
Prey
4,1%
Dead Rising 4
1,9%
Bulletstorm: Full Clip Edition
1,5%
Halo Wars 2
1,3%
Rocket League: Starbase Arc
0,9%
Telltale’s Guardians of the Galaxy
0,7%
Lawbreakers
0,6%
Shovel Knight: Specter of Torment
0,4%
Dauntless
0,4%
Zobacz inne ankiety