Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2016, 15:25

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Dark Souls, Daybreak Game Company, The Game Awards) 7/12/2016

Dziś piszemy o udostępnieniu Red Dead Redemption w usłudze PlayStation Now, możliwym wypuszczeniu serii Dark Souls na konsoli Nintendo Switch, kolejnej zmianie na stanowisku szefa studia Daybreak Game Company i o sukcesie The Game Awards 2016. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Red Dead Redemption dostępne w PlayStation Now

Zgodnie z niedawną zapowiedzią, gra Red Dead Redemption została udostępniona wraz z dodatkiem Undead Nightmare w usłudze PlayStation Now. Tym samym wszyscy jej abonenci mogą zagrać w ten kultowy western studia Rockstar Games na PlayStation 4 i PC – niestety, tylko w krajach, w których PS Now zostało uruchomione. Polski wciąż nie ma wśród nich i nie wiemy, kiedy (albo czy w ogóle) zostanie uwzględniona przez Sony.

Trylogia Dark Souls trafi na Nintendo Switch?

Według anonimowych źródeł serwisu LetsPlayVideoGames.com, studio From Software przymierza się ponoć do wypuszczenia Dark Souls III ze wszystkimi dodatkami – albo nawet całej trylogii – na konsoli Nintendo Switch. Wszystko ma zależeć od tego, jak dobrze nowy sprzęt japońskiego giganta poradzi sobie na rynku. Obecnie mały zespół zajmuje się jakoby przenoszeniem trzeciej części na wspomniane urządzenie, a port miałby zostać wypuszczony w tym samym dniu, kiedy wersje na PC, PS4 i XOne otrzymają kompletne wydanie Dark Souls III (nie znamy jeszcze wszystkich DLC do tej gry, więc jak dotąd takowa edycja nie została zapowiedziana). Biorąc pod uwagę, że w momencie październikowej zapowiedzi konsoli From Software zostało wymienione jako jedna z zewnętrznych firm współpracujących z Nintendo nad rozwojem Switcha, doniesienia te wydają się nawet prawdopodobne.

Daybreak Game Company znowu zmienia prezesa

Nie minęło półtora roku od ustąpienia Johna Smedleya ze stanowiska szefa studia Daybreak Game Company (dawniej Sony Online Entertainment), a ponownie doszło do przetasowań na tej pozycji. „Rządzący” od lipca 2015 roku Russel Shanks zrezygnował z funkcji prezesa (dzięki, Massively Overpowered). Zastąpił go (prawdopodobnie tymczasowo) Ji Ham – dyrektor generalny firmy Columbus Nova, która przejęła Daybreak od Sony na początku 2015 roku. Przypomnijmy, że deweloper w ciągu ostatnich kilku miesięcy wydał sandboksową grę MMO Landmark, a obecnie zajmuje się w głównej mierze rozwojem survivalów H1Z1: Just Survive i H1Z1: King of the Kill.

The Game Awards 2016 z widownią o 65% większą niż przed rokiem

Geoff Keighley pochwalił się serwisowi Polygon, że The Game Awards 2016 okazało się wielkim sukcesem. Transmisję z gali na żywo oglądało 3,8 miliona internautów na całym świecie – to o 65% więcej niż przed rokiem (2,3 miliona). Duża w tym zasługa umowy z firmą Tencent, na mocy której wydarzenie transmitowano też w Chinach, gdzie znalazł się prawie milion widzów. Ponadto zdradzono, że w czasie trwania gali hasło „TheGameAwards” było najpopularniejszym hashtagiem na Twitterze, wyprzedzając nawet „ThursdayNightFootball”.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: