Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXSXXONE
Okładka MechWarrior 5: Mercenaries (PC)

MechWarrior 5: Mercenaries

Kolejna odsłona serii symulatorów mecha z uniwersum BattleTech, za którą odpowiada Piranha Games. Gra obsadza nas w roli najemnika, który samodzielnie wybiera zleceniodawców i poza zwycięstwami musi także zadbać o wypracowanie zysku. Bawić można się samotnie lub w kooperacji.

Symulacje | FPP | TPP | science fiction | mechy i roboty | elementy strategiczne | kooperacja | BattleTech (uniwersum) | Xbox Game Pass

Okładka MechWarrior 5: Mercenaries (PC)

data premiery gry:

10gru2019

PC

27maj2021za 14dni

XSX XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

MechWarrior 5: Mercenaries to utrzymany w konwencji science fiction symulator pozwalający zasiąść w kokpicie potężnego mecha. Projekt opracowało studio Piranha Games, czyli autorzy MechWarrior Online.

Fabuła

Gra osadzona jest w uniwersum marki BattleTech. Akcja rozpoczyna się w 3015 roku i przenosi nas w odległe rejony skolonizowanej części galaktyki, znane jako Inner Sphere. Dawniej terytorium tym rządziła Gwiezdna Liga, ale wewnętrzne spory doprowadziły ostatecznie do jej rozwiązania i powstania pięciu rywalizujących nacji, zarządzanych przez tzw. Wielkie Domy. Następne kilkaset lat spędziły one na nieustających walkach o planety i zasoby.

My dołączymy do konfliktu w trakcie tzw. Trzeciej Wojny Sukcesyjnej, która trwa już od 150 lat i nie zanosi się, aby szybko miała dobiec końca. Wcielamy się w młodego najemnika, dopiero zaczynającego karierę jako pilot mecha. Kampania obejmuje okres 35 lat, pozwalając nam rozwinąć biznes od małej jednostki aż po potężną korporację najemniczą.

Mechanika

MechWarrior 5: Mercenaries kontynuuje tradycje cyklu. Dostajemy więc grę, której tematyka jest jak najdalsza od realizmu, ale jednocześnie poziom skomplikowania sterowania mechem jest tak duży, że rozgrywka przypomina to, co oferują symulatory. Kierowane przez nas maszyny są powolne, ale bardzo wytrzymałe i doskonale uzbrojone, przez co mamy wrażenie pilotowania kroczącej fortecy.

W MechWarrior 5: Mercenaries wcielamy się w najemnika, którego jedyną motywacją jest chęć zysku, więc podczas kampanii otrzymujemy pełną swobodę przyjmowania misji zlecanych przez wszystkie frakcje biorące udział w konflikcie. Zarobione pieniądze wydajemy na naprawy, ulepszanie części i uzbrojenia oraz zakup nowych mechów. Wraz z postępami w rozgrywce powoli rośnie nasza reputacja, co otwiera dostęp do coraz lepiej płatnych zadań. Z czasem zatrudniamy kolejnych pilotów i kupujemy im maszyny, a podejmowane decyzje i przebieg misji dynamicznie wpływają na losy wojny.

Działanie na własny rachunek to jednak nie tylko swoboda. Naprawy i wymiany sprzętu są drogie, więc podczas misji zwycięstwo może nie być jedynym priorytetem. Konieczne jest także unikanie dużych uszkodzeń, tak aby koszt ich usunięcia nie przekroczył obiecanej zapłaty. Musimy również wykazywać się oszczędnością przy korzystaniu z uzbrojenia. W późniejszych fazach kampanii nasza korporacja rozwija się tak bardzo, że zarządzanie jej finansami, zasobami i personelem zaczyna przypominać niemalże strategię ekonomiczną.

Tryby gry

Oprócz rozgrywki w pojedynkę, MechWarrior 5: Mercenaries oferuje także kooperację dla maksymalnie czwórki graczy.

Kwestie techniczne

MechWarrior 5: Mercenaries zbudowano na bazie silnika Unreal Engine 4.0. Twórcy wykorzystali część elementów graficznych z MechWarrior Online, ale wszystkie one zostały mocno podrasowane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 3,1 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,6 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,00 PLN

Gry podobne do MechWarrior 5: Mercenaries

Wymagania wiekowe MechWarrior 5: Mercenaries

12+

Wymagania sprzętowe MechWarrior 5: Mercenaries

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-7100 3.9 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / 3 GB Radeon R9 280X lub lepsza
 • 55 GB HDD
 • Widnows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 55 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Najlepsza misja do ArmA 3 i premiera CK3: Northern Lords - Tbone'owy przegląd
Najlepsza misja do ArmA 3 i premiera CK3: Northern Lords - Tbone'owy przegląd

wiadomość21 marca 2021

W dzisiejszym przeglądzie opowiadam o najlepszej misji do ArmA 3 i przypominam o premierach CK3: Northern Lords oraz X4: Cradle of Humanity. Jest też coś dla fanów mechów i Hell Let Loose.

Xbox Game Pass w maju - miesiąc Minecraft: Dungeons
Xbox Game Pass w maju - miesiąc Minecraft: Dungeons

wiadomość22 maja 2020

Firma Microsoft dodała do usługi Xbox Game Pass gry takie jak Alan Wake, Cities: Skylines czy MechWarrior 5: Mercenaries. Za kilka dni dołączy do nich Minecraft: Dungeons.

BioShocki na Switcha z klasyfikacją wiekową i edytor do MechWarrior 5 - wieści
BioShocki na Switcha z klasyfikacją wiekową i edytor do MechWarrior 5 - wieści

wiadomość15 stycznia 2020

Dziś piszemy o grach z cyklu BioShock, których wersje na Nintendo Switch otrzymały oznaczenia wiekowe na Tajwanie, oraz debiucie oficjalnego edytora do gry MechWarrior 5: Mercenaries. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Recenzje MechWarrior 5 Mercenaries - solidna gra z paroma problemami
Recenzje MechWarrior 5 Mercenaries - solidna gra z paroma problemami

wiadomość11 grudnia 2019

W sieci pojawiły się już recenzje MechWarrior 5: Mercenaries, czyli symulatora pilota mecha od studia Piranha Games. Wygląda na to, że deweloperom udało się stworzyć solidne dzieło, choć zabrakło nieco czasu na dopracowanie warstwy technicznej i usunięcie pewnych niedoróbek.

Premiera MechWarrior 5. Gra wymaga dysku SSD?
Premiera MechWarrior 5. Gra wymaga dysku SSD?

wiadomość10 grudnia 2019

Doczekaliśmy się wreszcie dnia premiery MechWarrior 5: Mercernaries, czyli pierwszej od kilkunastu lat odsłony cyklu symulatorów mechów, który stawia na tryb dla pojedynczego gracza. Z tej okazji opublikowano również zaktualizowane wymagania sprzętowe.

PC
XSX
XONE