Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka MechWarrior 5: Mercenaries (PC)

MechWarrior 5: Mercenaries PC

Kolejna odsłona serii symulatorów mecha z uniwersum BattleTech, za którą odpowiada Piranha Games. Gra obsadza nas w roli najemnika, który samodzielnie wybiera zleceniodawców i poza zwycięstwami musi także zadbać o wypracowanie zysku. Bawić można się samotnie lub w kooperacji.

Symulacje | FPP | science fiction | mechy i roboty | elementy strategiczne | kooperacja | BattleTech (uniwersum) | Epic Store exclusive

PC Windows
Okładka MechWarrior 5: Mercenaries (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10grudnia201957dni

10grudnia2019

Epic Store

MechWarrior 5: Mercenaries to utrzymany w konwencji science fiction symulator pozwalający zasiąść w kokpicie potężnego mecha. Projekt opracowało studio Piranha Games, czyli autorzy MechWarrior Online.

Fabuła

Gra osadzona jest w uniwersum marki BattleTech. Akcja rozpoczyna się w 3015 roku i przenosi nas w odległe rejony skolonizowanej części galaktyki, znane jako Inner Sphere. Dawniej terytorium tym rządziła Gwiezdna Liga, ale wewnętrzne spory doprowadziły ostatecznie do jej rozwiązania i powstania pięciu rywalizujących nacji, zarządzanych przez tzw. Wielkie Domy. Następne kilkaset lat spędziły one na nieustających walkach o planety i zasoby.

My dołączymy do konfliktu w trakcie tzw. Trzeciej Wojny Sukcesyjnej, która trwa już od 150 lat i nie zanosi się, aby szybko miała dobiec końca. Wcielamy się w młodego najemnika, dopiero zaczynającego karierę jako pilot mecha. Kampania obejmuje okres 35 lat, pozwalając nam rozwinąć biznes od małej jednostki aż po potężną korporację najemniczą.

Mechanika

MechWarrior 5: Mercenaries kontynuuje tradycje cyklu. Dostajemy więc grę, której tematyka jest jak najdalsza od realizmu, ale jednocześnie poziom skomplikowania sterowania mechem jest tak duży, że rozgrywka przypomina to, co oferują symulatory. Kierowane przez nas maszyny są powolne, ale bardzo wytrzymałe i doskonale uzbrojone, przez co mamy wrażenie pilotowania kroczącej fortecy.

W MechWarrior 5: Mercenaries wcielamy się w najemnika, którego jedyną motywacją jest chęć zysku, więc podczas kampanii otrzymujemy pełną swobodę przyjmowania misji zlecanych przez wszystkie frakcje biorące udział w konflikcie. Zarobione pieniądze wydajemy na naprawy, ulepszanie części i uzbrojenia oraz zakup nowych mechów. Wraz z postępami w rozgrywce powoli rośnie nasza reputacja, co otwiera dostęp do coraz lepiej płatnych zadań. Z czasem zatrudniamy kolejnych pilotów i kupujemy im maszyny, a podejmowane decyzje i przebieg misji dynamicznie wpływają na losy wojny.

Działanie na własny rachunek to jednak nie tylko swoboda. Naprawy i wymiany sprzętu są drogie, więc podczas misji zwycięstwo może nie być jedynym priorytetem. Konieczne jest także unikanie dużych uszkodzeń, tak aby koszt ich usunięcia nie przekroczył obiecanej zapłaty. Musimy również wykazywać się oszczędnością przy korzystaniu z uzbrojenia. W późniejszych fazach kampanii nasza korporacja rozwija się tak bardzo, że zarządzanie jej finansami, zasobami i personelem zaczyna przypominać niemalże strategię ekonomiczną.

Tryby gry

Oprócz rozgrywki w pojedynkę, MechWarrior 5: Mercenaries oferuje także kooperację dla maksymalnie czwórki graczy.

Kwestie techniczne

MechWarrior 5: Mercenaries zbudowano na bazie silnika Unreal Engine 4.0. Twórcy wykorzystali część elementów graficznych z MechWarrior Online, ale wszystkie one zostały mocno podrasowane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 4.6 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,00 PLN

Gry podobne do MechWarrior 5: Mercenaries

Wymagania wiekowe MechWarrior 5: Mercenaries

12+

Wymagania sprzętowe MechWarrior 5: Mercenaries

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3-7100 3.9 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza, 80 GB HDD, Widnows 7/8.1/10 64-bit

MechWarrior 5 czasowym tytułem ekskluzywnym w Epic Games Store
MechWarrior 5 czasowym tytułem ekskluzywnym w Epic Games Store

wiadomość25 lipca 2019

Epic Games Store właśnie weszło w posiadanie na wyłączność kolejnego tytułu. Studio Piranha Games ogłosiło, że ich najnowsze dzieło - MechWarrior 5: Mercenaries – przez rok będzie dostępne tylko na platformie firmy Tima Sweeney’a. Dodatkowo produkcja zaliczy opóźnienie i pojawi się na rynku 10 grudnia.

MechWarrior 5 Mercenaries – data premiery i nowy zwiastun
MechWarrior 5 Mercenaries – data premiery i nowy zwiastun

wiadomość2 grudnia 2018

W trakcie imprezy MechCon 2018 ujawniono datę premiery gry MechWarrior 5: Mercenaries. Kolejna odsłona kultowej serii symulatorów mecha zadebiutuje pod koniec lata 2019 roku. Ponadto zaprezentowano nowy zwiastun tytułu.

MechWarrior 5: Mercenaries - dwa nowe nagrania z rozgrywką
MechWarrior 5: Mercenaries - dwa nowe nagrania z rozgrywką

wiadomość27 grudnia 2017

Na kanale IGN w serwisie YouTube pojawiły się nowe materiały prezentujące rozgrywkę z zaplanowanego na 2018 rok MechWarrior 5: Mercenaries.

MechWarrior 5: Mercenaries pojawi się pod koniec przyszłego roku
MechWarrior 5: Mercenaries pojawi się pod koniec przyszłego roku

wiadomość10 grudnia 2017

Właśnie dowiedzieliśmy się, że gra MechWarrior 5: Mercenaries powinna zadebiutować pod koniec przyszłego roku. Tytuł posiadać będzie również pełne wsparcie dla modów, a także kooperacyjny tryb multiplayer.

Zapowiedziano MechWarrior 5: Mercenaries - symulator mecha dla pojedynczego gracza
Zapowiedziano MechWarrior 5: Mercenaries - symulator mecha dla pojedynczego gracza

wiadomość4 grudnia 2016

Studio Piranha Games zapowiedziało MechWarrior 5: Mercenaries, czyli symulator mecha przeznaczony wyłącznie do zabawy w trybie dla pojedynczego gracza, który powstaje na bazie silnika Unreal Engine 4. Pokazano już obszerny fragment rozgrywki i projekt prezentuje się na nim imponująco.