Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXSXXONE
Okładka ExoMecha (PC)
OkładkaExoMecha (PC)

ExoMecha

ExoMecha to futurystyczna strzelanka FPP z ogromnymi robotami, nastawiona na rozgrywkę sieciową, której akcja przenosi graczy na egzotyczną planetę Omecha. Gra jest oparta na modelu biznesowym free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | mechy i roboty | indie | strzelanki | Battle Royale | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ExoMecha Premiera

sie2021

PC XONE XSX

producent: TwistedRed wydawca: TwistedRed Strona oficjalna

Gry podobne do ExoMecha

Warframe

Battlefield 2142

PlanetSide 2

ExoMecha jest sieciowym FPS-em w klimacie science fiction, opartym na modelu biznesowym free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Za grę odpowiada założone w 2019 roku niezależne studio TwistedRed, dla którego jest to debiutancki projekt.

Fabuła

Akcja ExoMecha przenosi graczy na nietkniętą (nie)ludzką stopą planetę Omecha o tropikalnym klimacie. Zostaje ona jednak stopniowo odkrywana przez kolejne inteligentne rasy szukające nowego terenu do zamieszkania bądź potrzebnych surowców. Tak rozpoczyna się wielka bitwa o przejęcie kontroli nad zasobami planety, ale na drodze do osiągnięcia celu stoi jeszcze jedna przeszkoda. Świat, do którego trafiamy, jest bowiem opanowany przez wielkie mechy niczym z filmów i gier z serii Transformers.

Mechanika

Gra jest klasyczną sieciową strzelaniną pierwszoosobową, a więc rozgrywka skupia się przede wszystkim na ostrzeliwaniu wrogów z futurystycznych pistoletów czy karabinów, używaniu gadżetów i zdolności oraz – w zależności od trybu – wykonywaniu rozmaitych zadań. ExoMecha pozwala niczym w serii Titanfall przejąć również kontrolę nad robotami, które zostały wyposażone w wielkie miecze, tarcze i specjalne bronie dalekiego zasięgu, i zmierzyć się z innymi mechami, w tym z kontrolowanym przez sztuczną inteligencję smokiem, wrogo nastawionym do każdego gracza na mapie. Ponadto w grze można siąść za sterami rozmaitych maszyn, takich jak helikoptery, czołgi i mechaniczne pająki, które różnią się siłą i szybkością ostrzału czy tempem poruszania się. Skala walk zależy od trybu rozgrywki.

ExoMecha oferuje możliwości personalizacji postaci pod kątem gadżetów i umiejętności. Postacie mają dostęp do linek z hakiem (dzięki którym mogą z łatwością dostać się na pokład helikoptera), zdolności defensywnych czy umożliwiających szybkie przemieszczenie, jak błyskawiczny unik. Nie można jedna korzystać z nich bez przerwy.

Ciekawostką jest to, że mapy ewoluują wraz z przybywaniem kolejnych ras, które mają wpływ również na ich wygląd.

Tryby gry

ExoMecha jest grą nastawioną na rozgrywkę wieloosobową przez internet.

Tytuł oferuje trzy tryby zabawy: bitwy na wielką skalę z podziałem na zespoły, mniejsze starcia z naciskiem na wykonywanie celów oraz specjalną, unikatową odmianę battle royale.

Kwestie techniczne

ExoMecha może pochwalić się efektowną grafiką z pieczołowicie wykonanymi modelami robotów, szczególnie jak na grę typu free-to-play niezależnego producenta. Gra umożliwia rozgrywkę cross-platformową pomiędzy użytkownikami PC i konsol Xbox.

Wersja na Xboksa Series X może działać w dwóch trybach: w rozdzielczości 4K i lepszych detalach lub w dynamicznie skalowanym 4K i 120 klatkach na sekundę.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe ExoMecha: 12+

PC
XONE
XSX