Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 7 lutego 2018, 10:08

autor: Czarny Wilk

Twórcy Gry o tron stworzą piątą serię Star Wars

Zapowiedziano kolejną serię filmów osadzoną w realiach najsłynniejszej space opery świata - Star Wars. Za piąty już cykl powiązanych obrazów odpowiadać ma duet znany przede wszystkim ze stworzenia serialowej adaptacji Gry o tron.

Disney nie przestaje snuć coraz bardziej dalekosiężnych planów związanych z marką Gwiezdnych wojen. Wiemy już, że po zaplanowanym na maj Solo: A Star Wars Story oraz na końcówkę 2019 roku Epizodzie IX otrzymamy kolejną trylogię filmów, tym razem odcinającą się od głównej sagi i wyreżyserowaną przez Riana Johnsona. Koncern rozważa także oddzielne obrazy skupione na postaciach Obi-Wana Kenobiego, Boby Fetta i mistrza Yody. Do grona tych projektów dołączyła jeszcze jedna seria filmów, za którą odpowiadać mają twórcy Gry o tron.

Rodzina filmowych Gwiezdnych wojen rozszerza się w ekspresowym tempie. - Twórcy Gry o tron stworzą piątą serię Star Wars - wiadomość - 2018-02-07
Rodzina filmowych Gwiezdnych wojen rozszerza się w ekspresowym tempie.

Jak poinformował serwis StarWars.com, piąta już po czterech trylogiach seria Gwiezdnych wojen będzie bytem niezwiązanym ani z główną sagą, ani z trzema filmami przygotowywanymi przez Riana Johnsona. Jej scenariuszem oraz produkcją zajmą się David Benioff oraz D.B. Weiss, którzy od lat pracują nad słynnym serialem fantasy stacji HBO Gra o tron. Przed stworzeniem popularnego serialu Benioff napisał scenariusze m.in. do Troi i X-Men Genezy: Wolverine’a, natomiast dla Weissa będzie to kinowy debiut. Panowie tak skomentowali ogłoszenie o ich udziale przy współtworzeniu Star Wars:

Latem 1977 roku udaliśmy się do bardzo odległej galaktyki i od tamtego czasu o niej śniliśmy. Jesteśmy zaszczyceni szansą, przerażeni odpowiedzialnością i podekscytowani tym, że zaczniemy [pracę nad tym projektem] jak tylko skończymy finałowy sezon Gry o tron.

Nie znamy choćby przybliżonej daty premiery pierwszej części serii Benioffa i Weissa, choć prawdopodobnie nie ma sensu spodziewać się jej wcześniej niż po roku 2020. Nie wiadomo też, co dokładnie nowy projekt duetu oznacza dla serialu HBO Confederate, nad jakim panowie mieli rozpocząć prace po zakończeniu Gry o tron.

  1. Oficjalna strona Disneya
  2. Recenzja filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
  3. Artykuł o siódmym sezonie Gry o tron w serwisie Gameplay.pl
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.