Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2018, 10:05

autor: AlexB

Hunt Showdown - rekomendowane wymagania alfy i obietnica optymalizacji

Studio Crytek podało rekomendowane wymagania sprzętowe wersji alfa gry Hunt: Showdown. Niemcy zapewnili przy okazji, że obecnie odpowiednia optymalizacja tytułu jest dla nich jednym z priorytetów.

Równo tydzień temu pierwsza grupa szczęśliwców otrzymała dostęp do wersji alfa gry Hunt: Showdown. Początek testów nowej kooperacyjnej strzelanki FPP od studia Crytek nie poszedł jednak zbyt dobrze. Dzieło Niemców cierpi bowiem na mnóstwo problemów wieku dziecięcego, z ogromną niestabilnością i kiepską optymalizacją na czele. Gracze donoszą o ciągłych spadkach klatek, zwłaszcza podczas pojedynków z potworami. W tej sprawie z przedstawicielami Cryteka skontaktował się serwis PC Gamer. W odpowiedzi otrzymał on zapewnienie, że studio jest świadome problemów, jakie nękają obecnie ich najnowszą produkcję. Twórcy podali również rekomendowane wymagania sprzętowe wersji alfa i zaznaczyli, że z czasem się one zmienią. Oto one:

Rekomendowane wymagania sprzętowe Hunt: Showdown (alfa)

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel i5 – 3.0 GHz
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 970
Polowanie na potwory może i byłoby przyjemne, gdyby nie problemy ze spadającą liczbą klatek. - Hunt Showdown - rekomendowane wymagania alfy i obietnica optymalizacji - wiadomość - 2018-02-08
Polowanie na potwory może i byłoby przyjemne, gdyby nie problemy ze spadającą liczbą klatek.

Zatem czy grając na takiej lub lepszej konfiguracji będziemy mieli pewność, że Hunt: Showdown już teraz będzie działał płynnie? Nie do końca. Lecz według słów twórców to właśnie pod tę specyfikację tytuł będzie optymalizowany w pierwszej kolejności. Jak możemy przeczytać w mailu wysłanym do serwisu PC Gamer:

Na początek musimy uzyskać płynną, stałą liczbę klatek dla zalecanych wymagań. Później będziemy starali się poprawiać optymalizację dla pozostałych konfiguracji, aż w końcu uzyskamy zadowalający efekt na szerokiej gamie sprzętu.

Wyraźna poprawa ma być zauważalna, jeszcze zanim tytuł trafi do Steam Early Access. Niestety, na razie nie wiemy, kiedy to nastąpi.

Optymalizacja w Hunt: Showdown jest bez wątpienia palącym problemem. - Hunt Showdown - rekomendowane wymagania alfy i obietnica optymalizacji - wiadomość - 2018-02-08
Optymalizacja w Hunt: Showdown jest bez wątpienia palącym problemem.

Mimo zapewnień o pracach optymalizacyjnych, gracze muszą przygotować się na to, że finalna wersja Hunt: Showdown będzie produkcją wymagającą, głównie pod względem mocy procesora. Ponownie cytując mail do PC Gamera:

Optymalizacja jest ciągła pracą, zarówno na poziomie samej gry, jak i technologii. W wersji Hunt: Showdown udostępnionej w ramach Early Access zaimplementujemy podstawowe opcje konfiguracji grafiki. Z czasem pojawi się ich więcej. Zaznaczamy jednak, że płynność tytułu na większości konfiguracji najbardziej uzależniona jest i będzie od procesora, zatem ustawienia te będą obecne bardziej dla wygody niż dla faktycznej poprawy działania tytułu.

Osoby zainteresowane Hunt: Showdown muszą zatem mieć nadzieję, że studio Crytek spełni swoją obietnicę i zrobi wszystko, by tytuł został możliwie jak najlepiej zoptymalizowany. Na razie pozostaje albo walczyć z ciągle spadającą liczbą klatek, albo uzbroić się w cierpliwość i czekać na bardziej stabilną wersję.