Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2018, 09:56

autor: Aquma

The Outer Worlds nową grą Obsidianu?

Studio Obsidian Entertainment zarezerwowało w biurze patentowym nazwę The Outer Worlds. Może to być sugestia na temat kolejnego projektu firmy.

Obsidian Entertainment stworzy grę sci-fi? - Studio Obsidian rezerwuje nazwę The Outer Worlds - wiadomość - 2018-02-07
Obsidian Entertainment stworzy grę sci-fi?

Znane z tworzenia gier RPG studio Obsidian Entertainment zarezerwowało w amerykańskim biurze patentowym nazwę The Outer Worlds. Może być ona powiązana z kolejnym, super-tajnym projektem studia, o którym słyszymy już od pewnego czasu. Co ciekawe, taki właśnie tytuł nosi napisana przez E. J. Gilmoura powieść SF, stanowiąca pierwszą część cyklu The Epherian Chronicles. Jej podsumowanie (zaczerpnięte z serwisu Amazon) prezentuje się następująco:

Galaktyka staje się celem inwazji obcych. Ostatnia nadzieja ludzkości spoczywa w rękach wygnańca z pradawnego imperium i jego lojalnej załogi. Muszą działać razem, by ocalić rasę ludzką od nadchodzącej zagłady. Wielka przygoda w galaktycznej skali.

Inwazja obcych? Wygnaniec z pradawnego imperium i jego lojalna załoga? Ostatnia nadzieja ludzkości? Przyznacie chyba sami, że powyższy opis wygląda jak gotowy materiał na grę wideo z gatunku RPG. Czyżby Obsidian Entertainment planowało zapełnić lukę po tragicznie zmarłej (a przynajmniej mocno pokiereszowanej) serii Mass Effect?

Nawet okładka książki może budzić skojarzenia z futurystycznym erpegiem BioWare. - Studio Obsidian rezerwuje nazwę The Outer Worlds - wiadomość - 2018-02-07
Nawet okładka książki może budzić skojarzenia z futurystycznym erpegiem BioWare.

To oczywiście tylko spekulacje. Obecnie wspomniany deweloper pracuje w pocie czoła nad Pillars of Eternity II: Deadfire, które zadebiutuje na komputerach PC 3 kwietnia. Premiera zapowiedzianej wczoraj wersji konsolowej (dedykowanej PlayStation 4, Xboksowi One oraz Switchowi) odbędzie się pod koniec roku.

  1. Obsidian Entertainment – oficjalna strona
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Outer Worlds

The Outer Worlds