Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2018, 20:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pillars of Eternity 2 ukaże się na konsolach

Wyczekiwana gra RPG Pillars of Eternity II: Deadfire od studia Obsidian Entertainment ukaże się nie tylko na PC-tach, ale także - w późniejszym terminie - na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Za port odpowiada ekipa Red Cerberus.

Pillars of Eternity II: Deadfire w skrócie:
  • gra RPG na konsole XOne, PS4 i Switch oraz PC-ty;
  • wersja komputerowa ukaże się 3 kwietnia;
  • na konsolach tytuł pojawi się pod koniec roku.

Niedawno informowaliśmy o dacie premiery gry Pillars of Eternity II: Deadfire na komputerach osobistych – produkcja zadebiutuje na rynku 3 kwietnia. Dziś w serwisie Game Informer zdradzono, że produkcja ukaże się pod koniec roku (okres świąteczny) na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Switch. Za port nie odpowiada studio Obsidian Entertainment, a ekipa Red Cerberus, specjalizująca się właśnie w tego typu zadaniach.

Informacja ta nie jest specjalnie zaskakująca, gdyż pierwsze Pillars of Eternity również pojawiło się na sprzęcie Sony i Microsoftu. Najciekawiej zapowiada się chyba wersja na Switcha, w końcu będzie można bawić się rozbudowanym, klasycznym RPG-iem także poza domem. Na razie czekamy jednak na premierę komputerowego wydania.

Pillars of Eternity 2 ukaże się na konsolach - ilustracja #1

Produkcja Pillars of Eternity II: Deadfire, podobnie jak części pierwszej, została sfinansowana przez graczy. Na jedynkę pieniądze zbierano na Kickstarterze. Dwójka trafiła do serwisu Fig.co, gdzie deweloperom ze studia Obsidian Entertainment udało się pozyskać od fanów aż 4,4 miliona dolarów. Wygląda na to, że pieniądze te nie zostały zmarnowane i wkrótce doczekamy się kolejnego świetnego RPG-a, o czym pisaliśmy w naszej niedawnej zapowiedzi.

  1. Graliśmy w Pillars of Eternity II: Deadfire – Pillarsy z Karaibów
  2. Oficjalna strona gry Pillars of Eternity II: Deadfire