Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2018, 19:52

autor: Vergil

Data premiery Pillars of Eternity 2: Deadfire

Miłośnicy dzieł studia Obsidian Entertainment nie będą musieli długo czekać na premierę najnowszego projektu tego zespołu. Pillars of Eternity II: Deadfire trafi do sprzedaży na początku kwietnia. Przy okazji poznaliśmy ofertę pudełkowych i cyfrowych wydań gry (za globalną dystrybucję tych pierwszych odpowiada firma THQ Nordic) oraz ich ceny.

Pillars of Eternity II: Deadfire, czyli projekt, nad którym przez ostatnie miesiące w pocie czoła pracowała ekipa Obsidian Entertainment, jest już na ostatniej prostej na sklepowe półki. Produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych 3 kwietnia. Jej wydanie weźmie na siebie firma Versus Evil, z kolei dystrybucja wersji pudełkowej to zadanie THQ Nordic. Niestety na ten moment nie wiadomo, kto zajmie się dystrybucją tego tytułu na polskim rynku (aczkolwiek potwierdzono już, że doczeka się on kinowej lokalizacji) – warto przypomnieć, że pierwsza odsłona cyklu trafiła nad Wisłę nakładem firmy Cenega. Na tym nie kończą się świeżo ujawnione informacje – dowiedzieliśmy się również o bonusach czekających na graczy, którzy zdecydują się na złożenie zamówienia przedpremierowego, oraz poznaliśmy zawartość edycji specjalnych.

Kwiecień będzie dobrym miesiącem dla miłośników klasycznych RPG-ów – na ten moment nic nie wskazuje na to, by Pillars of Eternity II: Deadfire miało nie sprostać wysokim oczekiwaniom graczy. - Data premiery Pillars of Eternity II: Deadfire - wiadomość - 2018-01-26
Kwiecień będzie dobrym miesiącem dla miłośników klasycznych RPG-ów – na ten moment nic nie wskazuje na to, by Pillars of Eternity II: Deadfire miało nie sprostać wysokim oczekiwaniom graczy.

Zacznijmy od tego, że składając zamówienie przedpremierowe na Pillars of Eternity II: Deadfire, zapewnicie sobie cyfrowe dodatki: Czaszka Świętego Drogga, Dziobiec oraz Czarna Flaga; podstawowa wersja gry (dostępna zarówno w dystrybucji cyfrowej, jak pudełkowej) została wyceniona na 179,99 zł. Nieco więcej, bo niecałe 214,99 zł wydamy natomiast na cyfrową Edycję Deluxe, w której znajdziemy: oficjalny soundtrack, prowokujący strój w postaci kapelusza i opaski na oko, kosmicznego prosiaczka Cosmo, cyfrowy podręcznik do „papierowego” systemu RPG Pillars of Eternity, mapę świata gry w wysokiej rozdzielczości oraz przewodnik po uniwersum wykreowanym przez Obsidian Entertainment (opracowany przez Dark Horse Comics).

Na koniec zostawiliśmy sobie najbardziej smakowity (i najdroższy) kąsek dla każdego miłośnika serii, czyli cyfrową Edycję Obsydianową wycenioną na 269 zł; oprócz całej zawartości wersji Deluxe, będzie ona zawierać trzy zestawy dodatków, które rozbudują podstawową wersję gry o kolejne lokacje, wątki fabularne oraz elementy wyposażenia. Co ciekawe, grę w tej wersji będzie można nabyć również w formie fizycznej – wówczas pakiet obejmie też mapę, notatnik oraz kilka pocztówek; na ten moment nie wiadomo, czy to wydanie pojawi się na polskim rynku, jednak mając w pamięci wcześniejsze gry Obsidianu, można założyć, że jak najbardziej.