Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2018, 19:36

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Thunderful - twórcy SteamWorld i Fe połączyli siły

Studia Image & Form (seria SteamWorld) i Zoink (nadchodzące Fe) założyły firmę-matkę nazwaną Thunderful. Ma to zaowocować m.in. większymi projektami.

Thunderful - twórcy SteamWorld i Fe połączyli siły - ilustracja #1
Thunderful w skrócie:
  • firma założona przez studia Image & Form i Zoink;
  • deweloperzy będą sobie pomagać, ale mają działać pod własnymi szyldami;
  • jej właścicielami są Bergsala Holding, Brjann Sigurgeirsson i Klaus Lyngeled.

Dwa szwedzkie studia – Image & Form i Zoink – założyły Thunderful. Jest to firma-matka, będąca od teraz właścicielem obu ekip, z których pierwsze odpowiada za udaną serię SteamWorld, a drugie m.in. za intersujące Fe, które zadebiutuje 16 lutego. Co ważne, deweloperzy dalej będą pracować nad znanymi już markami oraz zupełnie nowymi projektami pod własnymi szyldami. Po co więc taka „fuzja”? W opublikowanym komunikacie wyjaśniono, że studia pracowały już ze sobą podczas PR-owych inicjatyw, pomagały sobie w kwestiach wydawniczych i dzieliły się informacjami. W końcu włodarze firm postanowili przypieczętować swój nieformalny związek, zakładając Thunderful.

„Dzięki Thunderful możemy efektywniej dzielić zasoby, działać razem oficjalnie i wydawać większe, bardziej ambitne projekty” – stwierdził Brjann Sigurgeirsson, szef Image & Form i Thunderful.

Połączenie sił oznacza więcej ludzi do pracy (obecnie w ramach Thunderful działa około 50 osób), większe budżety i, jak wspomniał sam Sigurgeirsson, większe produkcje. Wydaje się, że jest to dobre posunięcie, które może zaowocować fajnymi grami, ale czas pokaże, jak będzie w rzeczywistości.

Przypominamy, że ostatnią grą stworzoną przez Image & Form jest SteamWorld Dig 2 z września 2017 roku. Z kolei ekipa Zoink wyda w przyszłym miesiącu Fe we współpracy z firmą Electronic Arts.