Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2018, 19:33

autor: Vergil

PUBG – zbanowano ponad milion oszustów; użytkownicy ReShade i NVIDIA Shadowplay na cenzurowanym

Twórcy Playerunknown's Battlegrounds wzięli na celownik cheaterów i wytoczyli przeciwko nim ciężkie działa. Niestety, rykoszetem oberwie się użytkownikom nieszkodliwych programów pokroju ReShade czy NVIDIA Shadowplay...

Playerunknown’s Battlegrounds cieszy się rekordową popularnością, aczkolwiek nie przyciąga do siebie wyłącznie osób z krystalicznie czystym sumieniem. Jak poinformowano na oficjalnym, twitterowym profilu BattlEye (systemu chroniącego przed cheatami), w samym tylko styczniu zbanowano dokładnie milion czterdzieści cztery tysiące kont, których użytkownicy w trakcie zabawy korzystają z rozmaitych sztuczek dających im przewagę nad uczciwymi graczami.

Co ciekawe, choć najwięcej takich gagatków pochodzi z Chin, autorzy nie zamierzają się ugiąć i wprowadzić regionalnych serwerów, o które od jakiegoś czasu zabiega część fanów PUBG. Z uwagi na fakt, że zjawisko wciąż przybiera na sile, deweloperzy dowodzeni przez Brendana Greene'a zostali zmuszeni do podjęcia kroków mających na celu rozprawienie się z cheaterami.

Twórcy PUBG nie zamierzają składać broni w walce z oszustami. Szkoda tylko, że w przypadku narzędzi opracowanych w celu walki z cheaterami nie można mówić o snajperskiej precyzji… - PUBG – zbanowano ponad milion oszustów; użytkownicy ReShade i NVIDIA Shadowplay na cenzurowanym - wiadomość - 2018-02-06
Twórcy PUBG nie zamierzają składać broni w walce z oszustami. Szkoda tylko, że w przypadku narzędzi opracowanych w celu walki z cheaterami nie można mówić o snajperskiej precyzji…

Przed kilkoma dniami donosiliśmy Wam o tym, że do produkcji ma zostać wprowadzony nowy system wykrywający oszustwa; jego zasada działania nie będzie szczególnie skomplikowana – program sprawdzi pod kątem modyfikacji pliki gry znajdujące się na naszych komputerach. Niestety oznacza to, że na cenzurowanym znajdą się użytkownicy programu ReShade (ale nie tylko, mowa o wszystkich nieoficjalnych łatkach i modach) oraz... NVIDIA Shadowplay pozwalającego na przechwytywanie i streamowanie wideo.

O ile w przypadku drugiego z wyżej wymienionych programów autorzy obiecują, że jest to rozwiązanie tymczasowe i kiedy już uda im się uporać z problemem, gracze będa mogli na powrót z niego korzystać, o tyle takie stwierdzenie nie padło w odniesieniu do pierwszej aplikacji. Jeśli więc korzystacie z ReShade (lub z innego programu poprawiającego grafikę) i nadal chcecie bawić się w PUBG, będziecie musieli go odinstalować; w niektórych przypadkach konieczne będzie też przeinstalowanie samej gry. Na szczęście za jego posiadanie nikomu nie będzie groził ban.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.