Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2018, 18:53

autor: Vergil

Poznajcie Smoke and Sacrifice – chwytającą za serce opowieść z survivalowym zacięciem

Firma Curve Digital wyda w tym roku Smoke and Sacrifice – grę RPG z wyraźnie zarysowanymi elementami survivalowymi, opracowaną przez niezależne londyńskie studio Solar Sail Games. Tytuł zwraca uwagę przede wszystkim za sprawą chwytającej za serce opowieści oraz pięknej, ręcznie rysowanej grafiki.

Gry skoncentrowane na aspektach survivalowych mają to do siebie, że niezbyt często potrafią opowiedzieć chwytającą za serce historię. Smoke and Sacrifice, czyli dzieło niezależnego studia Solar Sail Games, spróbuje połączyć ze sobą te dwa światy. Produkcja zmierza na PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switch i komputery osobiste, a jej premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Nim przejdziemy do omówienia atrakcji, nad którymi pracują londyńscy deweloperzy, rzućmy okiem na pierwszy zwiastun tego tytułu.

Smoke and Sacrifice zabierze nas do skutej lodem krainy – przetrwanie na tym mroźnym pustkowiu jest możliwe jedynie w niewielkiej oazie ogrzewanej blaskiem życiodajnego Słonecznego Drzewa. Nic zatem dziwnego że Sachi, czyli główna bohaterka tej produkcji, złoży mu w ofierze swego syna. Niemniej, kobieta szybko odkryje, że sprawy wcale nie mają się tak, jak do tej pory sądziła, a nad światem, w którym przyszło jej żyć, ciąży mroczny sekret. Od tej pory jej zadaniem będzie nie tylko rozwikłanie zagadki stojącej za losem, jaki spotkał jej dziecko (jeśli przeżyło rytuał, to gdzie teraz jest?), lecz przede wszystkim – walka o przetrwanie w niegościnnej rzeczywistości.

W trakcie rozgrywki akcję będziemy obserwować w widoku izometrycznym. Twórcy oddadzą w nasze ręce rozległy, otwarty świat – w trakcie jego eksploracji napotkamy na swojej drodze zarówno przyjazne bohaterce postacie neutralne, z którymi będzie można uciąć sobie pogawędkę, jak i wrogo nastawione osoby oraz rozmaite zwierzęta. Z uwagi na fakt, że dopełnieniem tego wszystkiego ma być groteskowa, żywa flora porastająca poszczególne lokacje, twórcy roztaczają przed nami wizję żywego ekosystemu, którego okiełznanie ma stanowić jeden z kluczy do sukcesu.

Piękna i silna kobieta walcząca o przetrwanie w niegościnnym świecie zamieszkałym przez groteskowe istoty – oto Smoke and Sacrifice w pigułce. - Poznajcie Smoke and Sacrifice – chwytającą za serce opowieść z survivalowym zacięciem - wiadomość - 2018-02-07
Piękna i silna kobieta walcząca o przetrwanie w niegościnnym świecie zamieszkałym przez groteskowe istoty – oto Smoke and Sacrifice w pigułce.

W toku zmagań na pierwszy plan wysuną się elementy survivalowe – chcąc przetrwać, Sachi będzie musiała zdobywać surowce, które pozwolą jej na tworzenie przydatnego wyposażenia. Pomimo że protagonistka będzie mogła wpływać na zachowanie istot żywych (czyniąc z nich swoich sojuszników), ograniczy jej to dostęp do cennych zasobów. Tytułowy dym również ma odegrać ważną rolę w przygodzie – twórcy przekonują, że będzie on wpływał tak na zachowanie przeciwników, jak i na samą Sachi, którą będzie mógł pozbawić pamięci, a nawet życia.

Smoke and Sacrifice zwraca na siebie uwagę nie tylko za sprawą ciekawej fabuły oraz przemyślanej (przynajmniej w teorii) mechaniki rozgrywki, lecz także pięknej, ręcznie rysowanej oprawy graficznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, miłośnicy intrygujących opowieści oraz szeroko pojętej walki o przetrwanie otrzymają w tym roku smakowitego „indyka”.