Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2018, 18:37

autor: Góral

Call of Duty Black Ops 4 - Eurogamer potwierdza wcześniejsze doniesienia

Źródła serwisu Eurogamer, czyli jednego z gigantów branży dziennikarskiej zajmującej się grami wideo, potwierdziły niedawne doniesienia o Call of Duty: Black Ops IV.

Call of Duty: Black Ops IV będzie bliżej do Modern Warfare niż do ostatniego Black Ops. - Call of Duty Black Ops 4 - Eurogamer potwierdza wcześniejsze doniesienia - wiadomość - 2018-02-06
Call of Duty: Black Ops IV będzie bliżej do Modern Warfare niż do ostatniego Black Ops.

Dwa dni temu w sieci ukazały się niepotwierdzone informacje o nowej odsłonie serii Call of Duty. Według Marcusa Sellarsa, dziennikarza serwisu Nintendo Switch Network, tegoroczną częścią będzie Call of Duty: Black Ops IV od studia Treyarch. Gra ma się pojawić na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach, a także na Switchu. Dowiedzieliśmy się też, że akcja produkcji rozgrywać będzie się we współczesności.

Firma Activision nie ustosunkowała się do tych doniesień, ale otrzymaliśmy potwierdzenie z innej strony. Dobrze zorientowany serwis Eurogamer dowiedział się od swoich informatorów, że faktycznie w tym roku zagramy w Call of Duty: Black Ops IV. W opublikowanej wiadomości stwierdzono też, że podseria powróci do bardziej przyziemnego klimatu ze względu na negatywne reakcje fanów cyklu na futurystyczne Call of Duty: Infinite Warfare z 2016 roku.

Niestety to wszystko, co wiadomo na ten moment. Redakcja serwisu poprosiła wydawcę o wypowiedź w tej sprawie, ale firma Activision odmówiła komentarza. Jest to zresztą niejako kolejny sygnał potwierdzający plotki, w końcu gigant niczemu nie zaprzeczył.

Ostatnią odsłoną podserii Black Ops jest wydane w 2015 roku Call of Duty: Black Ops III. Jest to najbardziej futurystyczna ze wszystkich części. Podczas zabawy przenosimy się do 2065 roku. Gracze zostają wysłani na misję w celu odnalezienia żołnierzy ze specjalnej jednostki, którzy odłączyli się od sieci neuronowej NDI, a niedługo później doszło do wycieku cennych danych.