Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2018, 10:18

autor: Góral

Call of Duty Black Ops 4 tegoroczną odsłoną serii?

Według niepotwierdzonych informacji, które pojawiły się w sieci, tegoroczną odsłoną serii Call of Duty będzie Call of Duty: Black Ops IV. Akcja tego tytułu miałaby rozgrywać się w czasach współczesnych, a on sam rzekomo zmierza nie tylko na PC, PS4 i XOne, ale i na konsolę Nintendo Switch.

Call of Duty: Black Ops III stawiało na futurystyczne elementy. Nowa część ma być bardziej przyziemna. - Call of Duty Black Ops 4 tegoroczną odsłoną serii? - wiadomość - 2018-02-04
Call of Duty: Black Ops III stawiało na futurystyczne elementy. Nowa część ma być bardziej przyziemna.
Tegoroczna odsłona serii Call of Duty:
  • według niepotwierdzonych informacji będzie nią Call of Duty: Black Ops IV;
  • akcja osadzona ma być we współczesności;
  • gra ukaże się na konsolach XOne, PS4 i Switch oraz PC-tach.

Marcus Sellars, dziennikarz pracujący m.in. dla serwisu Nintendo Switch Network, który wcześniej wyjawił informacje chociażby na temat Nintendo Labo, zdradził pierwsze szczegóły na temat kolejnej odsłony serii Call of Duty.

Według niego tegoroczną częścią będzie Call of Duty: Black Ops IV. Zgodnie z harmonogramem wydawniczym cyklu, pod koniec roku pojawi się CoD stworzony przez deweloperów ze studia Treyarch, czyli autorów podserii Black Ops, więc czwórka jest jak najbardziej prawdopodobna. Bardziej interesującą informacją jest ta o platformach sprzętowych. Tytuł ponoć ukaże się nie tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach, ale także na Switchu. Wersja ta ma otrzymywać dodatki, zaoferuje sterowanie ruchowe oraz HD Rumble (symulowanie doznań fizycznych, np. ciężaru obiektów czy rodzaju powierzchni, za pomocą wibracji). Za tę edycję odpowiada tajemnicza firma, która jest zaznajomiona z serią.

Kolejną ciekawą nowiną jest powrót do współczesności. Ostatnie dwa Black Opsy poszły w stronę przyszłości – w trójce już nawet biegaliśmy po ścianach. Kolejna część ma być dużo bardziej przyziemna i osadzona we współczesności.

Call of Duty Black Ops 4 tegoroczną odsłoną serii? - ilustracja #2

Obecnie to wszystko, co wiemy. Zaznaczamy jednak, że informacje ujawnione przez Sellarsa nie są w żaden sposób udowodnione, choć wydają się całkiem prawdopodobne. Niemniej radzimy podchodzić do tych rewelacji z dystansem.

Na koniec przypominamy, że ostatnią odsłoną cyklu jest wydane w listopadzie 2017 roku Call of Duty: WWII. Gra stworzona przez studio Sledgehammer Games przenosi nas w czasy II wojny światowej, gdzie śledzimy losy amerykańskiego żołnierza Ronalda „Reda” Danielsa.