Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2018, 16:32

autor: Ender

Pecetowe Final Fantasy XV zbudowane od podstaw z myślą o komputerach

W krótkim komunikacie dla fanów reżyser Final Fantasy XV, Hajime Tabata, zapewnił, że nadchodząca pecetowa wersja gry została zbudowana od podstaw z myślą o komputerach. Jeżeli chodzi o jakość oprawy graficznej, ma ona wyprzedać o całą generację to, co deweloperzy osiągnęli na konsolach.

Pod długim oczekiwaniu fanów, 6 marca na komputerach PC zadebiutuje wreszcie gra Final Fantasy XV. Przebojowe jRPG Square Enix pojawiło się na konsolach w listopadzie 2016 roku i od tamtego czasu było cały czas rozwijane i wzbogacane o kolejne dodatki przez japońskich deweloperów, którym przewodzi Hajime Tabata. W opublikowanej właśnie specjalnej wiadomości wideo skierowanej do posiadaczy pecetów Tabata podzielił się kilkoma znaczącymi informacjami związanym z premierą jego gry na Steamie.

Tabata zapewnił, że Final Fantasy XV na PC nie jest konsolowym portem. Produkcja została zbudowana od podstaw z myślą o współczesnych komputerach i korzysta z najnowszych standardów technologicznych, takich jak 8K i HDR10, równocześnie oferując bogate opcje konfiguracyjne i wsparcie dla modów. Według dewelopera, tytuł prześciga o całą generację to, co udało się osiągnąć jego zespołowi na konsolach, w tym na Xboksie One X i PlayStation 4 Pro. Przy okazji, twórca przypomniał również o wypuszczonym niedawno programie testowym, który pozwala sprawdzić wydajność gry na dowolnym komputerze (wymagania sprzętowe tytułu możemy znaleźć w tym miejscu). Przypomniał także o cyfrowych pre-orderach, dostępnych w sklepach Steam, Uplay oraz Origin. W ramach bonusu użytkownicy każdego z serwisów otrzymają różnego rodzaju kosmetyczne DLC. Twórcy planować mają także dodatkową niespodziankę dla osób, które zdecydują się na kupno tytułu przed premierą. Szczegóły na jej temat poznamy wkrótce.

Pecetowa wersja gry wzbogacona zostanie o wszystkie dodatki, łatki i aktualizacje, które przez półtora roku pojawiły się na konsolach - Pecetowe Final Fantasy XV zbudowane od podstaw z myślą o komputerach - wiadomość - 2018-02-04
Pecetowa wersja gry wzbogacona zostanie o wszystkie dodatki, łatki i aktualizacje, które przez półtora roku pojawiły się na konsolach
  1. Oficjalna strona gry Final Fantasy XV
  2. Recenzja gry Final Fantasy XV – triumfalny powrót serii kultowych RPG-ów
  3. Final Fantasy XV – kompendium wiedzy
  4. Final Fantasy XV – poradnik