Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2018, 18:28

autor: "Vergil"

Final Fantasy XV: Windows Edition z wersją demo i gadżetami z Half-Life

Final Fantasy XV: Windows Edition doczeka się przedpremierowej wersji demonstracyjnej. Poza tym każdy, kto złoży przedpremierowe zamówienie na tę produkcję, otrzyma do dyspozycji kultowe wyposażenie z serii Half-Life (z łomem Gordona Freemana na czele).

W chwili, w której są pisane te słowa, do premiery Final Fantasy XV: Windows Edition pozostało dwanaście dni. Firma Square-Enix przygotowuje pecetowych graczy do tego wydarzenia, ujawniając bonusy, jakie czekają na każdego, kto złoży zamówienie przedpremierowe na platformie Steam. Wydawca zapowiedział również zbliżającą się wielkimi krokami wersję demonstracyjną tej produkcji.

Zacznijmy od tego, że Final Fantasy XV: Windows Edition sprawdzimy przed premierą pełnej wersji gry – demo zadebiutuje bowiem 26 lutego, a pozwoli nam na sprawdzenie całego pierwszego rozdziału opowieści. Otrzymamy więc możliwość ukończenia samouczka wprowadzającego w meandry rozgrywki oraz zapoznania się z pierwszymi zadaniami czekającymi na Noctisa i jego przyjaciół. Co jednak najważniejsze, będziemy mogli przekonać się organoleptycznie, czy gra ruszy na naszych komputerach, a jeśli tak – w jakich detalach graficznych ją uruchomimy (na wypadek, gdybyście nie wierzyli oficjalnemu benchmarkowi pozwalającemu na przetestowanie swojej maszyny).

Half-Life 3 potwierdzony? Nie, wyposażenie Gordona Freemana to tylko bonus czekający na każdego, kto złoży na Steamie przedpremierowe zamówienie na Final Fantasy XV: Windows Edition. - Final Fantasy XV: Windows Edition z wersją demo i bonusami dla preorderowców - wiadomość - 2018-02-22
Half-Life 3 potwierdzony? Nie, wyposażenie Gordona Freemana to tylko bonus czekający na każdego, kto złoży na Steamie przedpremierowe zamówienie na Final Fantasy XV: Windows Edition.

A co z wyżej wspomnianymi bonusami czekającymi na każdego, kto zdecyduje się na złożenie steamowego preordera? Jakiś czas temu wydawca poinformował, że zamawiając przed premierą Final Fantasy XV: Windows Edition otrzymamy kolekcję koszulek „FFXV Fashion Collection”, które Noctis będzie mógł na siebie założyć, zapewniając sobie specjalne buffy. Na tym jednak się nie skończy, gdyż preorderowcy będą mogli pobrać z Warsztatu Steam również elementy wyposażenia samego Gordona Freemana, czyli głównego bohatera serii Half-Life; mowa o kombinezonie HEV, okularach naukowca oraz kultowym już łomie. Do niniejszej wiadomości dołączamy materiały graficzne prezentujące w akcji owe elementy ekwipunku. Trzeba przyznać, że wygląda to… dość niecodziennie.

Okulary, kombinezon… niby wszystko się zgadza, a jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Gordon Freeman może być tylko jeden… - Final Fantasy XV: Windows Edition z wersją demo i bonusami dla preorderowców - wiadomość - 2018-02-22
Okulary, kombinezon… niby wszystko się zgadza, a jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Gordon Freeman może być tylko jeden…

W niecodzienny sposób powyższe informacje przekazał również sam Hajime Tabata, który sprawuje pieczę nad projektem. Poniżej znajdziecie materiał wideo, w którym deweloper ujawnia, że Final Fantasy XV: Windows Edition zajmie na naszych dyskach twardych sto (jeśli zdecydujemy się na instalację tekstur w rozdzielczości 1080p) lub sto pięćdziesiąt gigabajtów (dla tekstur w jakości 4K). Nim zostawimy Was sam na sam z Tabatą-sanem przypominamy, że Final Fantasy XV: Windows Edition trafi do sprzedaży 6 marca; gra zostanie wydana w angielskiej wersji językowej.