Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2018, 20:07

autor: Vergil

Przetestuj komputer przed premierą Final Fantasy XV Windows Edition

Firma Square Enix udostępniła oficjalny benchmark, dzięki któremu gracze mogą przetestować swoje komputery przed premierą Final Fantasy XV Windows Edition i dobrać optymalne ustawienia graficzne... bądź przygotować się na wymianę sprzętu.

W chwili, w której są pisane te słowa, do premiery pecetowej wersji gry Final Fantasy XV pozostał nieco ponad miesiąc. Jeśli ostrzycie sobie zęby na ten tytuł, aczkolwiek nie jesteście pewni, czy Wasze komputery podołają wyzwaniu, to z pewnością ucieszycie się na wieść, że firma Square Enix opublikowała oficjalny benchmark, który pomoże w dobraniu ustawień graficznych do możliwości Waszego sprzętu, jeszcze przed debiutem tej produkcji. Program ważący niespełna 4 GB znajdziecie pod tym adresem; po jego pobraniu i rozpakowaniu należy uruchomić plik „ffxvbench_installer.exe”.

Oficjalny benchmark pozwoli Wam sprawdzić, czy możecie liczyć na graficzne wodotryski w Final Fantasy XV Windows Edition. - Przetestuj komputer przed premierą Final Fantasy XV Windows Edition - wiadomość - 2018-02-02
Oficjalny benchmark pozwoli Wam sprawdzić, czy możecie liczyć na graficzne wodotryski w Final Fantasy XV Windows Edition.

Przejdźmy więc do omówienia najważniejszych elementów niniejszego benchmarku. Przed rozpoczęciem testu należy wybrać interesującą nas rozdzielczość obrazu oraz jakość wyświetlanej grafiki. Na najniższej, czyli Lite quality, nie możemy liczyć na wizualne wodotryski – możemy zapomnieć o zaawansowanym oświetleniu, antyaliasingu, cieniach w wysokiej rozdzielczości czy dużej szczegółowości obiektów znajdujących się na horyzoncie. Standard quality z kolei jest ustawieniem, które powinni wybrać posiadacze każdego komputera, jaki spełnia zalecane wymagania sprzętowe Final Fantasy XV: Windows Edition. Na koniec zostawiliśmy High quality, czyli opcję, po której wybraniu otrzymamy najwyższą jakość grafiki, jaką ma do zaoferowania Final Fantasy XV Windows Edition. Mowa tak o wykorzystaniu technologii NVIDIA Turf Effects, NVIDIA HairWorks oraz NVIDIA Flow, jak i o wysokiej rozdzielczości cieni oraz tekstur czy wreszcie wysokiej szczegółowości oddalonych od nas obiektów.

Oczywiście na tym nie kończy się cała procedura, gdyż po kliknięciu w przycisk Start będziecie mogli obejrzeć scenę, która zweryfikuje poprawność wybranych przez Was ustawień. Po wszystkim zobaczycie wynik punktowy – jeśli ujrzycie tam rezultat wyższy niż 2000, to możecie odetchnąć z ulgą, gdyż oznacza to, że Wasz komputer poradzi sobie z uruchomieniem gry; nie oznacza to jednak, że możecie liczyć na w pełni komfortową zabawę – takową zapewni dopiero wynik rzędu 3000-4499 punktów. Na pełnię doznań mogą oczywiście nastawić się posiadacze najmocniejszych komputerów, a zatem ci, którzy po zakończeniu testu ujrzą wynik od 12000 punktów wzwyż.

Radość w oczach bohaterów wynika z faktu, że zagrają w Final Fantasy XV Windows Edition w pełnych detalach. - Przetestuj komputer przed premierą Final Fantasy XV Windows Edition - wiadomość - 2018-02-02
Radość w oczach bohaterów wynika z faktu, że zagrają w Final Fantasy XV Windows Edition w pełnych detalach.

To jak, pójdzie Wam? Pamiętajcie, że na ewentualny upgrade sprzętu macie czas do 6 marca, bowiem to właśnie wtedy Final Fantasy XV Windows Edition trafi do sprzedaży.