Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 20:40

144 mln egzemplarzy Final Fantasy - wyniki sprzedaży gier Square Enix

Firma Square Enix pochwaliła się wynikami sprzedaży swoich marek. Do 31 marca 2019 roku nabywców znalazły ponad 144 miliony egzemplarzy gier z serii Final Fantasy, 78 milionów z cyklu Dragon Quest oraz 74 miliony tytułów z Tomb Raider w nazwie.

Square Enix nie może narzekać na sprzedaż swoich marek. - 144 mln egzemplarzy Final Fantasy - wyniki sprzedaży gier Square Enix - wiadomość - 2019-05-15
Square Enix nie może narzekać na sprzedaż swoich marek.

Niedawno pisaliśmy o sprzedaży gier wydanych przez firmę Square Enix w minionym roku fiskalnym, w tym świetnych wynikach NieR: Automaty oraz Kingdom Hearts III. W międzyczasie gigant z Tokio pochwalił się też popularnością swoich flagowych serii: Final Fantasy oraz Dragon Quest. Do 31 marca 2019 roku pierwsza z nich zdołała sprzedać się w 144 milionach egzemplarzy, natomiast ta druga osiągnęła wynik 78 milionów zakupionych kopii. W obu przypadkach rezultat zwiększył się o dwa miliony w stosunku do poprzedniego roku fiskalnego, co raczej nie dziwi. We wrześniu na Zachodzie ukazało Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, liczne odsłony Final Fantasy zadebiutowały na Switchu. Kolejne premiery gier z obu serii są już w drodze, jak choćby Final Fantasy VII Remake oraz jedenasty Dragon Quest na dużej konsoli Nintendo. Możemy więc się spodziewać, że wyniki obu serii ponownie wzrosną do końca obecnego roku fiskalnego. Niejako przy okazji wspomniano też, że cykl Tomb Raider zdołał dobić do 74 milionów sprzedanych egzemplarzy.